Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoznawaj twórczość Leona Wyczółkowskiego i wsłuchaj się w nią

Poznawaj twórczość Leona Wyczółkowskiego i wsłuchaj się w nią

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 marzec 2020 00:54

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest obecnie zamknięte, jak wszystkie inne instytucje kultury w Polsce. Zespół tej placówki chce przybliżać twórczość swojego patrona i nie tylko, poprzez internet, w sposób pełni bezpieczny.

Powyżej zobaczyć możecie obraz Zofii Stryjeńskiej pt. ,,Chrystus ukazujący się Matce (wiosna nadchodzi)”. Dzieło powstało w 1918 roku. Muzeum udostępnia w internecie także audiodekrypcje oraz interpretacje muzyczną tego dzieła w wykonaniu uczniów z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Te informacje znajdziecie na Fan Page Muzeum Okręgowego - https://www.facebook.com/muzeumbydgoszcz/

 

Muzeum planuje codziennie przybliżać nam jakieś dzieło sztuki, które znajduje się w jego zbiorach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu