Jesteś tutaj: HomeNakielskiBiblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Biblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 25 listopad 2020 17:39

Obecnie działalność bibliotek jest niemożliwa, z uwagi na obostrzenia epidemiczne. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią ma pomysł, jak wznowić działalność od przyszłego wtorku – 2 grudnia, wdrażając dość niecodzienne standardy sanitarne. Na terenie gminy będziemy mogli wypożyczyć książki ,,na wynos”.

Od 1 grudnia będziemy mogli skontaktować się z bibliotekarzami telefonicznie, mailowo, bądź przez aplikację do obsługi katalogu księgozbioru. Następnie umawiamy się na konkretną godzinę, a paczka z zamówionymi przez nas książkami zostanie wystawiona, stąd nie będziemy mieli nawet kontaktu z pracownikiem biblioteki. Zwrot książek będzie się odbywał w podobnej procedurze.

 

Książki będą w ten sposób wypożyczane nie tylko w głównej czytelni, ale też w filiach, w tym także poza Nakłem – w Paterku, w Potulicach i w Ślesinie.

 

Po zwrocie książki od razu nie wrócą na półki, bowiem będą musiały przejść okres kwarantanny.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu