Jesteś tutaj: HomeNakielskiMojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Mojzesowicz porównał TVP z propagandą Korei Północnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 08 lipiec 2020 12:37

- Zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację – mówił w Radziczu (gmina Sadki) Wojciech Mojzesowicz, były minister rolnictwa, uczestnik strajku chłopskiego z Marca 1981 roku w Bydgoszczy, tuż przed udzieleniem poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu.

 

- Jak otwieram telewizję publiczną, oglądam bo muszę się na tym znać trochę, to tak mi się trąca trochę Koreą Północną – powiedział Wojciech Mojzesowicz, w towarzystwie Telesfora Horodeckiego, także uczestnika wydarzeń bydgoskich z 1981 roku - To jest metoda Korei Północnej, my jako ludzie Solidarności, jako ludzie tamtego czasu, z opozycji, domagamy się, żądamy od siebie, weźmy udział w wyborach, zatrzymajmy to draństwo które się dzieje, to jest nie do przyjęcia dla nas, którzy walczyli o demokrację.

 

W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Wojciech Mojzesowicz startował z list Konfederacji na Pomorzu.

 

Niskie oceny rzetelności TVP

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zleceniu Onetu aż 51% badanych oceniło, że ,,Wiadomości” TVP nierzetelnie relacjonują kampanie wyborczą, ocen pozytywnych było tylko 17,6%. W przypadku ,,Faktów” TVN ocen pozytywnych było 35,1%, a negatywnych 16,8%. Najlepiej wypadł w tym badaniu Polsat, którego ,,Wydarzenia” za rzetelne oceniło 41,2% badanych Polaków, natomiast negatywne oceny stanowiły tylko 8,7%.

 

Szczególnie duże kontrowersje budził reportaż ,,Wiadomości” z dnia 24 czerwca, w którym do fragmentów wieców prezydenta Andrzeja Dudy dołączono podniosłą muzykę, informując iż miliony Polaków przychodzą łącznie na wiece prezydenta. Jednocześnie materiał podkreślał spełnione obietnice wyborcze. Ten materiał wiele osób odebrało jako puszczony we ,,Wiadomościach” spot wyborczy Andrzeja Dudy, w tej sprawie wpłynęło przynajmniej 21 skarg (według szacunków wirtualnemedia.pl) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Bloger specjalizujący się w KRLD: Myślałem na początku, że to jest fake

Polski bloger Emil Truszkowski, obecnie zamieszkały w Tokio, który interesuje się sytuacją polityczną w Korei Północnej, dostrzega wiele analogii pomiędzy przekazem KCTV (rządowa telewizja w Korei Północnej) a TVP Na videoblogu ,,Pozdro z KRLD” stwierdza - Jak to zobaczyłem faktycznie nie mogłem uwierzyć, że to zostało puszczone w telewizji w Polsce.

 

Truszkowski wskazuje na modę w KCTV na różnego rodzaju teledyski z politykami - Oni w KCTV puszczają regularnie takie teledyski, właśnie z takimi ujęciami. Z taką podniosłą muzyką, trochę w tym stylu, z hasłami mocnymi, to jest w najlepszym stylu pónocno Koreańska propaganda.

 

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu