Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Olszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 lipiec 2020 13:46

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego zamieszanie wokół byłej podopiecznej fundacji Dum Spiro Spero jest celowo wykorzystywane w kampanii wyborczej. W jego opinii Telewizja Polska sposób nagłaśnia w sposób wyjątkowo nierzetelny. Wypowiedź Olszewskiego jest pierwszym odniesieniem się do sprawy formacji Platformy Obywatelskiej.

- Z przerażeniem oglądałem wczorajsze ,,Wiadomości”. Takiego szamba to ja dawno nie widziałem. Nikt tak naprawdę się nad tym nie pochylił – problem ewidentnie jest – ale wykorzystywanie tego do kampanii wyborczej, mówienie przez premiera, przez prezydenta, przez Adama Bielana o tej sprawie, to widać ewidentną PiS-owską ustawkę. Głębokie kieszenie Orlenu zostały uruchomione – ta pani otrzymała ponoć 80 tys. zł, nie wiem czy to za wywiad w TVP Info po Wiadomościach – skomentował sprawę poseł Paweł Olszewski - Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych.


Zdaniem Olszewskiego nie ma podstaw, aby twierdzić, że powodem wykluczenie podopiecznej fundacji było udzielone poparcie polityczne, a taki przekaz poszedł w mediach - Ta pani miała pełną wiedzę jakie były powody, ja nie chce przesądzać w tej sprawie, bo to wymaga spotkania i namysłu, a wykorzystywanie tego w celach kampanijnych, a uruchamianie wielkich środków, zapraszanie zaraz po Wiadomościach do TVP Info, to ja nie mam najmniejszych złudzeń czemu to ma służyć.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu