Jesteś tutaj: HomeMagazynW Polsce jeszcze przed szczytem zachorowań, w kujawsko-pomorskim od dawna tendencja spadkowa

W Polsce jeszcze przed szczytem zachorowań, w kujawsko-pomorskim od dawna tendencja spadkowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 16 maj 2020 16:05

Z informacji na moment tworzenia tej publikacji wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim jest chorych równo 200 osób (bezobjawowych może być więcej), w szczytowym momencie 20 kwietnia było to 365 osób, od tego momentu mamy tendencje spadkową, która z modeli opracowanych przez firmę analityczną ExMetrix powinna się utrzymać. Zapraszamy na nasz co sobotni raport na temat COVID-19.

Na świecie na COVID-19 zachorowało ponad 4,6 mln osób, z czego ponad 309 tys. zmarło. Liczba ozdrowieńców to ponad 1,7 mln, czyli mamy aktualnie chorych około 2,5 mln osób. Najwięcej osób zachorowało w Stanach Zjednoczonych – prawie 1,5 mln, w Hiszpanii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, we Francji i Niemczech razem wziętych mamy ponad 871 tys. zachorowań, przy czym w USA zmarło 88,5 tys. obywateli, a w tych krajach europejskich pomimo mniejszej liczby zachorowań prawie 100 tys. osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Wielkiej Brytani, prawie 35 tys., czyli więcej niż we Włoszech czy Hiszpanii.

 

Wyliczenia na podstawie danych: worldometers.info

 

W Polsce łącznie zachorowało 18 tys. obywateli, ale aktualnie chorych mamy około 10,1 tys. Stwierdzono już też ponad7 tys. przypadków wyzdrowień. Jak pokazują jednak wykresy, jeszcze nie osiągnęliśmy momentu szczytowego, głównie za sprawą sytuacji na Śląsku, bowiem w reszcie kraju aktualna liczba chorych spada.

 

W województwie kujawsko-pomorskim jak napisano na wstępie, największą liczbę chorych mieliśmy 20 kwietnia i od tego momentu powoli liczba chorych spada. W ostatni wtorek – 12 maja, liczba ozdrowieńców przekroczyła liczbę aktualnie chorych.

 

 

 

Według analizy ExMetrix dla kujawsko-pomorskiego, o której pisaliśmy we wtorek, do końca czerwca w zależności od scenariusz znoszenia obostrzeń zachorować może od 200-300 osób, ale zważając, że będzie wciąż przybywać ozdrowieńców, liczba aktualnie chorych będzie spadać.

 

Model dla kujawsko-pomorskiego z trzema scenariuszami / graf: ExMetrix

 

Codziennie aktualizowane wykresy dla regionu dostępne są - COVID-19 - dane statystyczne

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

    Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

  • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

    Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu