Jesteś tutaj: HomeMagazynW Polsce jeszcze przed szczytem zachorowań, w kujawsko-pomorskim od dawna tendencja spadkowa

W Polsce jeszcze przed szczytem zachorowań, w kujawsko-pomorskim od dawna tendencja spadkowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 16 maj 2020 16:05

Z informacji na moment tworzenia tej publikacji wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim jest chorych równo 200 osób (bezobjawowych może być więcej), w szczytowym momencie 20 kwietnia było to 365 osób, od tego momentu mamy tendencje spadkową, która z modeli opracowanych przez firmę analityczną ExMetrix powinna się utrzymać. Zapraszamy na nasz co sobotni raport na temat COVID-19.

Na świecie na COVID-19 zachorowało ponad 4,6 mln osób, z czego ponad 309 tys. zmarło. Liczba ozdrowieńców to ponad 1,7 mln, czyli mamy aktualnie chorych około 2,5 mln osób. Najwięcej osób zachorowało w Stanach Zjednoczonych – prawie 1,5 mln, w Hiszpanii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, we Francji i Niemczech razem wziętych mamy ponad 871 tys. zachorowań, przy czym w USA zmarło 88,5 tys. obywateli, a w tych krajach europejskich pomimo mniejszej liczby zachorowań prawie 100 tys. osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Wielkiej Brytani, prawie 35 tys., czyli więcej niż we Włoszech czy Hiszpanii.

 

Wyliczenia na podstawie danych: worldometers.info

 

W Polsce łącznie zachorowało 18 tys. obywateli, ale aktualnie chorych mamy około 10,1 tys. Stwierdzono już też ponad7 tys. przypadków wyzdrowień. Jak pokazują jednak wykresy, jeszcze nie osiągnęliśmy momentu szczytowego, głównie za sprawą sytuacji na Śląsku, bowiem w reszcie kraju aktualna liczba chorych spada.

 

W województwie kujawsko-pomorskim jak napisano na wstępie, największą liczbę chorych mieliśmy 20 kwietnia i od tego momentu powoli liczba chorych spada. W ostatni wtorek – 12 maja, liczba ozdrowieńców przekroczyła liczbę aktualnie chorych.

 

 

 

Według analizy ExMetrix dla kujawsko-pomorskiego, o której pisaliśmy we wtorek, do końca czerwca w zależności od scenariusz znoszenia obostrzeń zachorować może od 200-300 osób, ale zważając, że będzie wciąż przybywać ozdrowieńców, liczba aktualnie chorych będzie spadać.

 

Model dla kujawsko-pomorskiego z trzema scenariuszami / graf: ExMetrix

 

Codziennie aktualizowane wykresy dla regionu dostępne są - COVID-19 - dane statystyczne

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

    W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

  • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

    Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu