Jesteś tutaj: HomeInowrocławInwestycje w Kruszwicy

Inwestycje w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 listopad 2012 23:20

Jednym z zakończonych w tym roku przedsięwzięć inwestycyjnych jest przebudowa drogi gminnej Gocanowo – Gocanówko. Inwestycja  miała na celu zwiększenie funkcjonalności drogi, tak, aby korzystanie z niej nie było problemem dla żadnych pojazdów, w tym transportu rolniczego. Technologia oraz surowce, jakich użyto przy przebudowie tego odcinka mają gwarantować  wytrzymałość drogi na długi okres.


Droga ta nie jest ważna tylko i wyłącznie dla miejscowości z okolic Gocanowa, czy Gocanówka, jest ona także łącznikiem dróg powiatowych z drogą krajową nr 62. Szlak ten doskonale sprawdzi się również jako alternatywa zarówno dla drogi powiatowej, jak i krajowej.
Całe zadanie obejmowało dwa etapy działań. Jeden z nich został zakończony w październiku 2011r. Za co odpowiedzialna była firma P.P.H.U. MEL-BUD. Drugi etap i jego prace zostały odebrana dokładnie rok później, nad tą częścią przebudowy piecze sprawowała firma POL-DRÓG Nakło nad Notecią Sp.z.o.o.


Oba etapy finansowała Gmina Kruszwica, przy udziale środków z budżetu Województwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas