Jesteś tutaj: HomeInowrocławInwestycje w Kruszwicy

Inwestycje w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 listopad 2012 23:20

Jednym z zakończonych w tym roku przedsięwzięć inwestycyjnych jest przebudowa drogi gminnej Gocanowo – Gocanówko. Inwestycja  miała na celu zwiększenie funkcjonalności drogi, tak, aby korzystanie z niej nie było problemem dla żadnych pojazdów, w tym transportu rolniczego. Technologia oraz surowce, jakich użyto przy przebudowie tego odcinka mają gwarantować  wytrzymałość drogi na długi okres.


Droga ta nie jest ważna tylko i wyłącznie dla miejscowości z okolic Gocanowa, czy Gocanówka, jest ona także łącznikiem dróg powiatowych z drogą krajową nr 62. Szlak ten doskonale sprawdzi się również jako alternatywa zarówno dla drogi powiatowej, jak i krajowej.
Całe zadanie obejmowało dwa etapy działań. Jeden z nich został zakończony w październiku 2011r. Za co odpowiedzialna była firma P.P.H.U. MEL-BUD. Drugi etap i jego prace zostały odebrana dokładnie rok później, nad tą częścią przebudowy piecze sprawowała firma POL-DRÓG Nakło nad Notecią Sp.z.o.o.


Oba etapy finansowała Gmina Kruszwica, przy udziale środków z budżetu Województwa.

Warte obejrzenia

  • Około 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta

    Dla Bydgoszczy będzie to na pewno ogromny sprawdzian organizacyjny - w czerwcu nad Brdę przyjedzie około 700 sportowców z niepełnosprawnościami z 41 państw, aby wziąć udział w zmaganiach w Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Europy. Główną areną zmagań będzie stadion Zawiszy. Nie pierwszy raz w Bydgoszczy zobaczymy kilkuset sportowców, wyzwanie będzie jednak szczególne, bowiem wciąż mamy pandemię COVID-19.

  • Sportis nie sprawił niespodzianki we Włocławku

    Przed tygodniem niespodziewanie Sportis Łochowo u siebie urwał punkty liderującemu Zawiszy za sprawą remisu. Dzisiaj było blisko sprawienia podobnej niespodzianki w meczu z wiceliderem Włocłavią, co byłoby z kolei z korzyścią dla niebiesko-czarnych.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu