Jesteś tutaj: HomeInowrocławNazywamy ulice w Kruszwicy

Nazywamy ulice w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 18:44

Gmina Kruszwica rozpoczęła realizację projektu nadania ulic. W Kruszwicy powstawanie nowych osiedli, domków jednorodzinnych oraz przedsiębiorstw zmusza do uporządkowania komunikacji na terenach zachodniej i południowej starej części miasta oraz północnej od strony os. „Zagople”.


W Grodztwie powód, który wpłynął na wystartowanie akcji jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Obecnie Grodztwo otacza Kruszwicę od czterech stron i sytuacja ta utrudnia pracę służbą ratunkowym (co ogranicza bezpieczeństwo mieszkańców) oraz m.in. firmą kurierskim. Problemem jest także nadawanie numerów porządkowych domów. Wnioski o zmiany wnosili również sami mieszkańcy.


9 listopada 2012r. miało miejsce spotkanie sołtysa Grodztwa, Rady Sołeckiej Grodztwa oraz przedstawicieli samorządów osiedli, dla których rozpoczęto akcję. Następne zgromadzenie odbyło się 15 listopada 2012r., gdzie skonsultowano plany ze społeczeństwem. Urząd Miejskich w Kruszwicy zaproponował nadanie 15 nazw ulic w Kruszwicy oraz 30 w Grodztwie.


Nazwy, jakie zaproponowano dostępnie są na stronie: : www.kruszwica.e-mapa.net. Ulice, które są projektowane, oznaczono kolorem zielonym. Mieszkańcy mogą wnosić uwagi lub swoje propozycje nazw pisemnie na Urząd Miejski w Kruszwicy ul. Nadgoplańska 4, 88-150 Kruszwica oraz drogą elektroniczną na adres: um@kruszwica.um.gov.pl.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu