Jesteś tutaj: HomeInowrocławNazywamy ulice w Kruszwicy

Nazywamy ulice w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 18:44

Gmina Kruszwica rozpoczęła realizację projektu nadania ulic. W Kruszwicy powstawanie nowych osiedli, domków jednorodzinnych oraz przedsiębiorstw zmusza do uporządkowania komunikacji na terenach zachodniej i południowej starej części miasta oraz północnej od strony os. „Zagople”.


W Grodztwie powód, który wpłynął na wystartowanie akcji jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Obecnie Grodztwo otacza Kruszwicę od czterech stron i sytuacja ta utrudnia pracę służbą ratunkowym (co ogranicza bezpieczeństwo mieszkańców) oraz m.in. firmą kurierskim. Problemem jest także nadawanie numerów porządkowych domów. Wnioski o zmiany wnosili również sami mieszkańcy.


9 listopada 2012r. miało miejsce spotkanie sołtysa Grodztwa, Rady Sołeckiej Grodztwa oraz przedstawicieli samorządów osiedli, dla których rozpoczęto akcję. Następne zgromadzenie odbyło się 15 listopada 2012r., gdzie skonsultowano plany ze społeczeństwem. Urząd Miejskich w Kruszwicy zaproponował nadanie 15 nazw ulic w Kruszwicy oraz 30 w Grodztwie.


Nazwy, jakie zaproponowano dostępnie są na stronie: : www.kruszwica.e-mapa.net. Ulice, które są projektowane, oznaczono kolorem zielonym. Mieszkańcy mogą wnosić uwagi lub swoje propozycje nazw pisemnie na Urząd Miejski w Kruszwicy ul. Nadgoplańska 4, 88-150 Kruszwica oraz drogą elektroniczną na adres: um@kruszwica.um.gov.pl.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas