Jesteś tutaj: HomeInowrocławNazywamy ulice w Kruszwicy

Nazywamy ulice w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 18:44

Gmina Kruszwica rozpoczęła realizację projektu nadania ulic. W Kruszwicy powstawanie nowych osiedli, domków jednorodzinnych oraz przedsiębiorstw zmusza do uporządkowania komunikacji na terenach zachodniej i południowej starej części miasta oraz północnej od strony os. „Zagople”.


W Grodztwie powód, który wpłynął na wystartowanie akcji jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Obecnie Grodztwo otacza Kruszwicę od czterech stron i sytuacja ta utrudnia pracę służbą ratunkowym (co ogranicza bezpieczeństwo mieszkańców) oraz m.in. firmą kurierskim. Problemem jest także nadawanie numerów porządkowych domów. Wnioski o zmiany wnosili również sami mieszkańcy.


9 listopada 2012r. miało miejsce spotkanie sołtysa Grodztwa, Rady Sołeckiej Grodztwa oraz przedstawicieli samorządów osiedli, dla których rozpoczęto akcję. Następne zgromadzenie odbyło się 15 listopada 2012r., gdzie skonsultowano plany ze społeczeństwem. Urząd Miejskich w Kruszwicy zaproponował nadanie 15 nazw ulic w Kruszwicy oraz 30 w Grodztwie.


Nazwy, jakie zaproponowano dostępnie są na stronie: : www.kruszwica.e-mapa.net. Ulice, które są projektowane, oznaczono kolorem zielonym. Mieszkańcy mogą wnosić uwagi lub swoje propozycje nazw pisemnie na Urząd Miejski w Kruszwicy ul. Nadgoplańska 4, 88-150 Kruszwica oraz drogą elektroniczną na adres: um@kruszwica.um.gov.pl.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas