Jesteś tutaj: HomeInowrocławBurza wokół wypowiedzi radnego

Burza wokół wypowiedzi radnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 18 listopad 2012 19:06

Na komisji budżetowej Rady Miejskiej radny Maciej Szota (Solidarna Polska) rozważał likwidację Gimnazjum nr.1. Po tych słowach Prawo i Sprawiedliwość rozpętało nagonkę medialną.

 

W czasie dyskusji na komisji dotyczącej podwyżek podatku od nieruchomości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota  zasugerował, że zamiast podnosić dalej podatki lepiej zastanowić się nad likwidacją szkoły mającej tylko 10 oddziałów.

 

Mimo, że wypowiedź radnego była nic nie znaczącą sugestią, to do akcji wkroczyli politycy PiS, którzy z sprawą poszli do mediów. Temat chwilę później królował na inowrocławskich portalach.

 

Zadam dwa pytania: Gdzie było PiS gdy likwidowano dwie Szkoły Podstawowe w Gminie Inowrocław? Dlaczego nie było reakcji gdy Powiat Inowrocławski postawił w trudnej sytuacji Gminę Kruszwica, która musiała przejąć na siebie prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy? Dodam tylko, że Pan Jerzy Gawęda Przewodniczący Komitetu Inowrocławskiego jest mieszkańcem Gminy Inowrocław i na dodatek radnym powiatowym. Obydwóch decyzji zarówno władz Powiatu oraz Gminy Wiejskiej nie oceniam źle, bo znam temat, a pod publikę pisać nie będę, tylko gdzie był wtedy PiS, gdzie wskaźniki i dobro dzieci? W mieście temat pojawił się tylko na posiedzeniu komisji, tam w jednym przypadku szkoły zlikwidowano, a w Kruszwicy gimnazjum przeniesiono. Moim zdaniem jakości oświaty nie mierzy się ilością budynków. Prawdą natomiast jest to, że żadnej szkoły w Inowrocławiu nie zlikwidujemy – kontratakuje swoich byłych partyjnych kolegów radny Maciej Szota.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas