Jesteś tutaj: HomeInowrocławBurza wokół wypowiedzi radnego

Burza wokół wypowiedzi radnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 18 listopad 2012 19:06

Na komisji budżetowej Rady Miejskiej radny Maciej Szota (Solidarna Polska) rozważał likwidację Gimnazjum nr.1. Po tych słowach Prawo i Sprawiedliwość rozpętało nagonkę medialną.

 

W czasie dyskusji na komisji dotyczącej podwyżek podatku od nieruchomości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota  zasugerował, że zamiast podnosić dalej podatki lepiej zastanowić się nad likwidacją szkoły mającej tylko 10 oddziałów.

 

Mimo, że wypowiedź radnego była nic nie znaczącą sugestią, to do akcji wkroczyli politycy PiS, którzy z sprawą poszli do mediów. Temat chwilę później królował na inowrocławskich portalach.

 

Zadam dwa pytania: Gdzie było PiS gdy likwidowano dwie Szkoły Podstawowe w Gminie Inowrocław? Dlaczego nie było reakcji gdy Powiat Inowrocławski postawił w trudnej sytuacji Gminę Kruszwica, która musiała przejąć na siebie prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy? Dodam tylko, że Pan Jerzy Gawęda Przewodniczący Komitetu Inowrocławskiego jest mieszkańcem Gminy Inowrocław i na dodatek radnym powiatowym. Obydwóch decyzji zarówno władz Powiatu oraz Gminy Wiejskiej nie oceniam źle, bo znam temat, a pod publikę pisać nie będę, tylko gdzie był wtedy PiS, gdzie wskaźniki i dobro dzieci? W mieście temat pojawił się tylko na posiedzeniu komisji, tam w jednym przypadku szkoły zlikwidowano, a w Kruszwicy gimnazjum przeniesiono. Moim zdaniem jakości oświaty nie mierzy się ilością budynków. Prawdą natomiast jest to, że żadnej szkoły w Inowrocławiu nie zlikwidujemy – kontratakuje swoich byłych partyjnych kolegów radny Maciej Szota.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu