Jesteś tutaj: HomeInowrocławSkładowano nielegalny złom

Składowano nielegalny złom

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 16 listopad 2012 21:04

Na terenie gminy Inowrocław 28-letni mieszkaniec Poznania składował złom warty kilkadziesiąt tysięcy złotych, który pochodził z wyłudzenia.

 

Sprawa ma swój początek w 2011 roku. Wtedy 28-letni mieszkaniec Poznania, w jednej z firm z województwa małopolskiego, zakupił ponad 22 tony złomu warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Towar był składowany na terenie gminy Inowrocław. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, ale policjanci doszukali się pewnych nieprawidłowości. Dlatego już dwa dni po zakupie złomu, w miejscu jego przechowywania, zjawili się mundurowi i towar zabezpieczyli. Jak się bowiem okazało pochodził on z nielegalnego źródła, o czym dobrze wiedział jego nabywca. Mężczyzna wówczas został zatrzymany do wyjaśnienia. Na tym jednak nie kończy się przestępcza działalność poznanianina. W lutym tego roku jako dyrektor łódzkiej firmy zakupił w Niemczech 25 ton miedzianej katody. Wpłacił jedynie zaliczkę. Następnie towar wartości ponad 130 tysięcy euro wywiózł i ukrył. Policjanci, którzy zajmowali się wyjaśnieniem wyłudzenia ustalili, że w tym procederze pomagał mu 36-letni mieszkaniec Krotoszyna. To on  znalazł nowego nabywcę miedzi i negocjował warunki sprzedaży. Transakcja miała się oczywiście wiązać z dużym zyskiem. Towar jednak nie dotarł do nowego właściciela, bo został namierzony i przechwycony przez mundurowych. Zabezpieczona miedź ostatecznie trafiła do sprzedawcy, który w lutym nie otrzymał zapłaty – przedstawia sprawę asp. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

 

Za wyłudzenie, fałszowanie dokumentów i paserstwo mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności do 10 lat, zaś jego kompanowi za samo paserstwo 5 lat więzienia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas