Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzujność obywatelska pozwoliła uniknąć tragedii

Czujność obywatelska pozwoliła uniknąć tragedii

Napisane przez  Agnieszka Filus Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 17:00

Patrol ruchu drogowego inowrocławskiej Policji, dzięki informacji od obywatela zatrzymał kierowcę autobusu. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu.

 

W sobotę, krótko po godzinie 10.00 funkcjonariusze patrolu drogowego zatrzymali na terenie Tuczna autobus. Badanie trzeźwości wykazało, że 38-letni mężczyzna prowadzący autobus miał ponad promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Został postawiony mu zarzut prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


Do całej akcji zatrzymania nie doszłoby gdyby nie czujność i obywatelska postawa osoby, która poinformowała Policję o wątpliwym stanie trzeźwości kierowcy. Wykazała się ona niezwykłą wyobraźnią informując Policjantów i być może właśnie dzięki temu uniknięto tragedii. Jest to bez wątpienia postawa godna naśladowania dlatego nie bójmy się informować funkcjonariuszy, gdy kogoś zachowanie wzbudzi nasze podejrzenia.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu