Jesteś tutaj: HomeInowrocławSeniorzy wiedzą już jak obsługiwać komputer

Seniorzy wiedzą już jak obsługiwać komputer

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 04 listopad 2012 15:06

W inowrocławskim biurze europosła Janusza Zemke zakończyła się kolejna edycja kursu obsługi komputera dla seniorów.

 

Kursy komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia to kolejna inicjatywa regionalna europosła Janusza Zemke, prowadzone są one w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego. W samym Inowrocławiu prowadzonych jest obecnie 5 grup z kursantami.  Celem tej inicjatywy jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

 

W czasie zajęć odbywanych raz w tygodniu seniorzy uczyli się podstaw obsługi komputera, pisania pism oraz korzystania z internetu. Ta ostatnia umiejętność umożliwia łatwiejszy kontakt z dziećmi i wnukami.

 

Zajęcia na zasadzie wolontariatu prowadzili uczniowie I LO w Inowrocławiu.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu