Jesteś tutaj: HomeInowrocław100 lat komunikacji miejskiej

100 lat komunikacji miejskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 03 listopad 2012 13:32

W czwartek i piątek odbędą się uroczystości związane ze stuleciem Miejskiej Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu.

 

W ramach obchodów odbędą się obrady Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, z tego powodu na Kujawy przyjedzie około 120 członków tej organizacji z całego kraju.

 

Oficjalne uroczystości odbędą się w czwartek w godzinach 10:00 -12:30 w sali Koncertowej imienia Ireny Dubiskiej. W czasie ich trwania zasłużeni dla miejskiej komunikacji w naszym mieście otrzymają wyróżnienia przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

Szerzej o historii komunikacji i obchodach, w kolejnych naszych publikacjach. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu