Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Czy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 listopad 2012 16:14

Od 7 lat ratusz wydaje swój biuletyn ,,Nasze Miasto”, zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zbyteczny wydatek.

 

Gazeta jest bezpłatna i wydawana w nakładzie około 29 tysięcy egzemplarzy.  Otwierając październikowe wydanie pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcia z budowy Galerii Solnej, kolejne strona to informacje o innych prowadzonych inwestycjach i otwarciu piątego Orlika.

 

Zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zwykła gazetka propagandowa - Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem i ratuszową telewizją -  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

Telewizja ratuszowa są to audycje publikowane w internecie i telewizji kablowej, za których wykonanie i emisje płaci także budżet miasta.

 

Zdaniem Wrońskiego te wydatki w czasach kryzysu są niepotrzebne i zarzuca, że nie prezentuje się opinii polityków opozycji.

 

Także dobre strony

Dużo na temat biuletynu miejskiego mogli by powiedzieć samorządowcy z Bydgoszczy, gdzie do końca 2010 roku wydawany był ,,Kurier Ratuszowy”. Bydgoski biuletyn także w głównej mierze  wymieniał sukcesy ówczesnego prezydenta Konstantego Dombrowicza, ponadto w kampanii wyborczej ,,Kurier Ratuszowy” był ,,tubą” za pomocą której próbowano dyskredytować radnych opozycji.

 

W Inowrocławiu sprawy tak daleko jednak nie zaszły, a pod koniec każdego wydania można znaleźć przydatne informacje, jak nazwiska nowo narodzonych obywateli miasta, zgony, czy zamieszczane rozkłady jazdy komunikacji publicznej.

 

Do tematu wrócimy. Czekamy na Państwa opinie, czy ,,Nasze Miasto” powinno być nadal wydawane? Jeżeli tak, czy jego formuła powinna ulec zmianie?

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu