Jesteś tutaj: HomeInowrocławBędzie większa prędkość na fragmencie ulicy Górniczej

Będzie większa prędkość na fragmencie ulicy Górniczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 16 marzec 2014 16:23

Na jednej jezdni przy ulicy Górniczej podniesiona ma zostać prędkość do 60 km/h w celu spełnienia przez Inowrocław wymogów koniecznych do przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Taką zgodę wyraziła komisja ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Prędkość zostanie podwyższona jednak tylko na jednej jezdni, gdyż stan drugiej jest bardzo zły.

Filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Inowrocławiu miała powstać już w ubiegłym roku. Parlament znowelizował ustawę, a władze wojewódzkie szybko przyjęły stosowną uchwałę, schody zaczęły się już jednak w Inowrocławiu, gdzie okazuje się, nie ma warunków do egzaminowania. Dokładniej chodzi o brak odcinka dwupasmowej jezdni, gdzie egzaminujący mogli by się rozpędzić powyżej 50 km/h.

 

Od tego czasu samorządowcy szukają możliwości dostosowania jednej z dróg, aby spełnić wymogi zapisane w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Władze miasta zaproponowały, aby zwiększyć prędkość na ulicy Górniczej. Jak wynika z odpowiedzi na interpelację radnego Sławomira Szeligi zgodę na to wyraziła komisja ds. bezpieczeństwa i ruchu funkcjonująca w ramach samorządu powiatowego. Zgoda dotyczy tylko jednej jezdni, gdyż stan drugiej nie jest najlepszy. Ponadto przy ulicy Górniczej miały by powstać specjalne ogrodzenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

 

Jak wynikać ma z opinii bydgoskiego WORD, to powinno wystarczyć, aby spełnić wymogi i powołać do życia filię. Nie wiadomo jednak kiedy miało by to nastąpić, ponadto władze starostwa dają do zrozumienia, że mimo zapowiedzi wicemarszałka Kurzawy o zorganizowaniu spotkaniu zarządców tej drogi, do niego nie doszło.

 

Powstanie filii WORD może napotkać jeszcze na jedną przeszkodę, błędy formalne w uchwale sejmiku wojewódzkiego. Swoje wątpliwości w tej sprawie wyraził na ostatniej sesji radny miejski Jacek Olech. Jak informuje nas radny, kilka dni temu ratusz poinformował go, że jego wątpliwości przekaże do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu