Jesteś tutaj: HomeInowrocławBędzie większa prędkość na fragmencie ulicy Górniczej

Będzie większa prędkość na fragmencie ulicy Górniczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 16 marzec 2014 16:23

Na jednej jezdni przy ulicy Górniczej podniesiona ma zostać prędkość do 60 km/h w celu spełnienia przez Inowrocław wymogów koniecznych do przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Taką zgodę wyraziła komisja ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Prędkość zostanie podwyższona jednak tylko na jednej jezdni, gdyż stan drugiej jest bardzo zły.

Filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Inowrocławiu miała powstać już w ubiegłym roku. Parlament znowelizował ustawę, a władze wojewódzkie szybko przyjęły stosowną uchwałę, schody zaczęły się już jednak w Inowrocławiu, gdzie okazuje się, nie ma warunków do egzaminowania. Dokładniej chodzi o brak odcinka dwupasmowej jezdni, gdzie egzaminujący mogli by się rozpędzić powyżej 50 km/h.

 

Od tego czasu samorządowcy szukają możliwości dostosowania jednej z dróg, aby spełnić wymogi zapisane w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Władze miasta zaproponowały, aby zwiększyć prędkość na ulicy Górniczej. Jak wynika z odpowiedzi na interpelację radnego Sławomira Szeligi zgodę na to wyraziła komisja ds. bezpieczeństwa i ruchu funkcjonująca w ramach samorządu powiatowego. Zgoda dotyczy tylko jednej jezdni, gdyż stan drugiej nie jest najlepszy. Ponadto przy ulicy Górniczej miały by powstać specjalne ogrodzenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

 

Jak wynikać ma z opinii bydgoskiego WORD, to powinno wystarczyć, aby spełnić wymogi i powołać do życia filię. Nie wiadomo jednak kiedy miało by to nastąpić, ponadto władze starostwa dają do zrozumienia, że mimo zapowiedzi wicemarszałka Kurzawy o zorganizowaniu spotkaniu zarządców tej drogi, do niego nie doszło.

 

Powstanie filii WORD może napotkać jeszcze na jedną przeszkodę, błędy formalne w uchwale sejmiku wojewódzkiego. Swoje wątpliwości w tej sprawie wyraził na ostatniej sesji radny miejski Jacek Olech. Jak informuje nas radny, kilka dni temu ratusz poinformował go, że jego wątpliwości przekaże do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu