Jesteś tutaj: HomeInowrocławNiepokojący wzrost bezrobocia

Niepokojący wzrost bezrobocia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 16 marzec 2014 19:55

W lutym w Polsce zanotowano spadek liczby bezrobotnych o ponad 2 tys. osób, minister Kosiniak-Kamysz mówi o wychodzeniu z kryzysu. Niestety w wojewódzkie kujawsko-pomorskim był to spadek minimalny, gdyż w części powiatów liczba zarejestrowanych osób bez pracy w wzrosła. Największy wzrost odnotowano w powiecie inowrocławskim.

Pod koniec lutego w powiecie inowrocławskim bez pracy było 16. tys. osób z tego 8,6 tys. to kobiety. W porównaniu do końca stycznia było to o 307 osób więcej, czyli mniej więcej o 2%. Poziom bezrobocia w Inowrocławiu przekracza zatem 23%.

 

Sytuacja na inowrocławskim rynku pracy nie jest najlepsza. Pracownicy zakładów sodowych Soda Mątwy oraz Janikosoda boją się kolejnych zwolnień. Być może już wkrótce część bezrobotnych znajdzie pracę w hucie Irena.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu