Jesteś tutaj: HomeInowrocławKulczyk zainteresowany przejęciem Ciechu

Kulczyk zainteresowany przejęciem Ciechu

Napisane przez  Redakcja / TVN24 Biznes i Świat Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 marzec 2014 12:42

Kilka tygodni temu związkowcy z zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie manifestowali, gdyż obawiali się o przyszłość swoich zakładów pracy. Wczoraj swoje zainteresowanie przejęciem akcji CIECH-u wyraził najbogatszy Polak Jan Kulczyk, który chciałby zdobywać rynki afrykańskie. Zaproponował on jednak Skarbowi Państwa stawkę poniżej wartości rynkowej.

 Firma KI Chemistry wchodząca w skład Kulczyk Invesments wystosowała wezwania do Skarbu Państwa na sprzedaż 66% akcji CIECH-u w cenie 29,5 zł (za cały pakiet cena wyniosła by około 1,03 mld zł), czyli o 10% mniej niż wartość rynkowa tych akcji - Takie wezwania rzadko się udają, tym bardziej, że Ciech ma dobre perspektywy  - ocenia na antenie telewizji TVN24 Biznes i Świat Andrzej Lis, zarządzający Noble Funds TFI. Przewiduje on, że możliwe jest, że Skarb Państwa byłby wstanie  za tą cenę odsprzedać np. 26% akcji, gdyż od dłuższego czasu Ministerstwo Skarbu Państwa daje sygnały, że chce sprzedać akcje CIECH-u. Do 25 kwietnia przyjmowane są zapisy podmiotów zainteresowanych przejeciem akcji.

 

Według ostatnich notowań giełdowych akcja CIECH-u warta jest 32,5 zł.

 

Jan Kulczyk zainteresowany jest zdobyciem rynków afrykańskich, dzięki którym firma miała by zwiększyć swoją wartość.

 

W naszym regionie działają dwie duże fabryki wchodzące w skład CIECH-u – Janikosoda w Janikowie i Soda Mątwy w Inowrocławiu.

Pracownicy obawiają się o ich przyszłość, gdyż od pewnego czasu spekuluje się, że akcje CIECH-u mógłby przejąć turecki kapitał, który likwidując zakłady w naszym regionie pozbył by się konkurencji.  W podobny sposób doprowadzono do upadku bydgoskiego Zachemu.

 

Jan Kulczyk urodził się w Bydgoszczy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu