Jesteś tutaj: HomeInowrocławBez przetargu, czyli w sposób podejrzany

Bez przetargu, czyli w sposób podejrzany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 marzec 2014 16:48

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Kujawskie Centrum Kultury, które podlega bezpośrednio pod inowrocławski magistrat, zdecydowało się za ponad 8 tys. zł zamówić wykonanie portalu informacyjnego. Po tej publikacji otrzymali opinie z wielu firm zajmujących się tworzeniem serwisów internetowych, którzy zgodnie stwierdzili, że wartość tego zamówienia w ich opinii została co najmniej trzykrotnie zawyżona. Są to poważne zarzuty, gdyż świadczą o tym, że pracownicy KCK decydując się na przetarg z wolnej ręki narazić mogli publiczną instytucje na straty.

 

Zgodnie z polskim prawem, jeżeli zamówienie nie przekracza 14 tys. euro, to nie trzeba rozpisywać przetargu. Pod koniec lutego posłowie zdecydowali o podwyższeniu tego progu do 30 tys. euro, ta zmiana nie weszła jednak w życie.

 

Zamówienie Kujawskiego Centrum Kultury wyniosło około 2 tys. euro, stąd też obowiązku rozpisywania przetargu nie było. Dzięki przetargom można jednak dużo zaoszczędzić, gdyż pomiędzy zainteresowanymi wykonaniem zamówienia firmami pojawia się konkurencja.

 

Według informacji podanych przez Express Inowrocławski koszt wykonanie serwisu informacyjnego wyniósł ponad 8.4 tys. zł. Strona oparta jest o bezpłatny silnik ,,Wordpress”, do którego dostosowanie grafiki i instalacja serwisu na serwerze powinna kosztować maksymalnie 2 tys. zł, choć jak się dowiadujemy podobny serwis niektóre firmy były by wstanie przy dobrych negocjacjach wykonać za 1 tys. zł.

 

 

O sposób wykonania tego zamówienia w ubiegłym tygodniu na sesji Rady Miejskiej pytał radny Andrzej Kieraj, który próbuje także ustalić ile podatnicy płacą za utrzymanie audycji w telewizji kablowej, które promują koalicję rządzącą. Póki co był zbywany nieprecyzyjnymi odpowiedziami, być może ostatnia interpelacja, z prośbą o doprecyzowanie ujawni inowrocławianom więcej informacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu