Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny PO walczy o parytety

Radny PO walczy o parytety

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 07 marzec 2014 13:09

Radny Henryk Procek z Inowrocławia uważa, że Platforma Obywatelska ufa kobietom i nie boi się stawiać na płeć piękną. Z tego powodu jako dowód tego zaufania pokazuje nam statystyki wyborcze z 2010 roku.

 

W świadomości musi zaistnieć fakt, że im liczniej i wyżej kobiety będą funkcjonowały w polityce, tym lepiej dla samej polityki. Jak wynika z badań, kobiecy styl zarządzania jest stylem pożądanym. Ich rolę w polityce przyrównałbym najchętniej do roli kobiet w biznesie – wyjaśnia radny PO Henryk Procek.

 

Radny wyliczył, że najwięcej kobiet w wyborach do Rady Miejskiej znalazło się na liście Porozumienia Samorządowego, z którym PO ma koalicję – 35%. W przypadku PO parytet wyniósł 30%. Pozostałe komitety notowały już znacznie mniejszą liczbę kobiet: SLD 28,5%, a PiS 24,5%.

 

Miejski radny szczyci się tym, że to z listy Platformy Obywatelskiej kobiety zdobyły najwięcej mandatów – 2.  Jest to na pewno dość duży wynik, jak by się przyjrzeć temu, że na 23 radnych, tylko 5 zdobyły panie.

 

Platforma Obywatelska nie była już jednak, aż tak hojna w obdarowywaniu przedstawicielek płci pięknej tzw. ,,jedynkami”. Z pierwszego miejsca nie wystartowała w Inowrocławiu bowiem żadna pani. Najwyższą pozycję (nr 2) otrzymała radna Magdalena Waloch, zaś radna Magdalena Łośko mandat wywalczyła dopiero z trzeciej pozycji.

 

Znacznie bardziej na panie PO postawiło już w wyborach do powiatu, gdzie parytet przekroczył 36%. Tutaj na 7 okręgów, kobietom przypadły już 3 ,,jedynki”.

 

Na czele inowrocławskiej listy do sejmiku województwa stanęła także kobieta – Elżbieta Piniewska, która jako niekwestionowana liderka tych wyborów bez problemu wywalczyła mandat.

 

Zdaniem radnego Procka najlepszym rozwiązaniem był by układ: 50% panów na listach i 50% pań. Do tego jak pokazują pokazane przez radnego statystyki jego partii jeszcze trochę daleko.  Za kilka miesięcy odbędą się jednak wybory parlamentarne i będzie szansa dla działaczy PO na poprawienie tego wyniku.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu