Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Brejza może stanąć na przeszkodzie wspólnych list Solidarnej Polski i narodowców

Prezydent Brejza może stanąć na przeszkodzie wspólnych list Solidarnej Polski i narodowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 04 luty 2014 11:39

Jeden z liderów Solidarnej Polski europoseł Tadeusz Cymański na ostatnim kongresie tej partii zaproponował wspólny start do Parlamentu Europejskiego Ruchowi Narodowemu. Narodowcy do tej propozycji podeszli z dystansem. W naszym województwie narodowcy wytykają partii Ziobry i Cymańskiego przymykanie oczu na nieudolne rządy prezydenta Inowrocławia.

Więcej nas łączy niż dzieli. Właśnie dlatego pokazaliśmy tylko siedem jedynek, czyli połowę; druga połowa czeka – mówił w sobotę europarlamentarzysta Tadeusz Cymański. Co ciekawe taki wakat pojawił się w przypadku województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 Racją bytu Solidarnej Polski wydaje się zamiar i wręcz przymus odnowienia mandatów europoselskich przez kilku jej liderów, co samo w sobie nie jest niczym złym, ale to zdecydowanie za mało, jak na fundament dynamicznego ruchu społecznego. Ruch Narodowy niczego nie musi - może wygrać już dzisiaj swoja pozycję społeczną, ale może też zaznaczyć swoją obecność i walczyć dalej o pożądany kształt polskości – odpowiada na tę propozycję jeden z liderów Ruchu Narodowego Artur Zawisza.

 

My takiego politykierstwa nie chcemy. Nie chcemy jak politycy SP w Inowrocławiu przymykać oczy na nieudolne rządy prezydenta i wydawanie przez niego publicznych pieniędzy na budowę mediów, będących "tubą propagandową" władz miasta – czytamy na profilu kujawsko-pomorskiego Ruchu Narodowego.

 

Mamy dobry kontakt z organizacjami tworzącymi Ruch Narodowy, nigdy lokalnie nie planowaliśmy współpracy politycznej, a jedynie w tematyce historycznej oraz patriotycznej i ze względu na wcześniejsze dobre kontakty nie będziemy odnosić się do naszym zdaniem niepotrzebnych słów dotyczących Inowrocławia – komentuje zarzuty narodowców wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota.

 

Solidarna Polska będąc w koalicji ma w Inowrocławiu między innymi stanowisko wiceprezydenta.  Działaczom tej partii nie przeszkadza jednak, że ratusz wydaje za pieniądze podatników nie tylko gazetkę, ale także  telewizję kablową oraz portal internetowy (nie urzędowy). 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu