Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzym zajmuje się wojsko w czasach pokoju?

Czym zajmuje się wojsko w czasach pokoju?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 05 luty 2014 16:59

W 2011 roku po nagłych roztopach gminę Kruszwica dotknęła powódź. Mieszkańcy jednej ze wsi zostali odcięci na 3 miesiące od świata. Gdyby nie wsparcie 2 Pułku Inżynierskiego  z Inowrocławia, ciężko było by im w miarę normalnie funkcjonować.

Ministerstwo Obrony Narodowej wyprodukowało kilka spotów przedstawiających funkcjonowanie polskiej armii w czasie pokoju pt. ,,Nie zawsze widoczni zawsze obecni” . Jeden ze spotów poświęcony jest działalności inowrocławskiej jednostki inżynierskiej.

 

- Niesiemy pomoc w sytuacjach, w których nie radzą sobie służby cywilne – wyjaśnia na filmie mjr Artur Wiśnieski z 2 Pułku Inżynierskiego.

 

Gdy sąsiadującą z Inowrocławiem gminę spotkała powódź, to żołnierze z tej jednostki za pomocą sprzętu wojskowego  zapewniali mieszkańcom odciętej wioski łączność ze światem.

 

Zachęcamy do obejrzenia spotu. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu