Jesteś tutaj: HomeInowrocławStrona internetowa urzędu to nie tuba propagandowa

Strona internetowa urzędu to nie tuba propagandowa

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 styczeń 2014 19:14

W serwisie internetowym Miasta Inowrocławia pojawiła się wczoraj publikacja szkalująca radnych opozycji. Pracownicy urzędu zapominają jednak, że jest to strona internetowa należąca do wszystkich mieszkańców, stąd też nie powinna służyć do walki politycznej. O interwencje w tej sprawie zwróciliśmy się do Obserwatorium Wolności Prasy w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Do zadań urzędników, którzy wynagradzani są z pieniędzy wspólnych inowrocławian, w żadnym wypadku nie powinno należeć prowadzenie polityki. Można odnieść jednak wrażenie, że osoby odpowiedzialne za stronę internetową oraz rzecznik prasowy ratusza tym się właśnie zajmuje.

 

Radni lewicy nie chcieli przyjąć miliona złotych, m.in. dla matek samotnie wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym ­ - przeczytać możemy na stronie Urzędu Miasta Inowrocławia - Realizacja programu „Razem łatwiej" jest więc niezagrożona, ale z pewnością słowo „razem" nie dotyczy wszystkich radnych - stwierdził z ubolewaniem prezydent Ryszard Brejza – czytamy.

 

Kilka dni temu z kolei rzecznik ratusza wystosowała do mediów oświadczenie, w którym w ostrych słowach próbowała zdyskredytować radnego Jacka Olecha używając sformułowań – Aż strach pomyśleć, gdyby on był prokuratorem i to w latach stalinowskich.

 

Polskie prawo nie przewidziało tego typu sytuacji, gdy serwisy urzędów wykorzystuje się do walki politycznej.  I choć nie jest to uregulowane przez prawo, nie powinno budzić wątpliwości, iż jest to działanie nieetyczne. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu