Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent zarzuca staroście, że nie chce wspierać sportu i kultury

Prezydent zarzuca staroście, że nie chce wspierać sportu i kultury

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 styczeń 2014 20:51

Inowrocławski Festiwal Orkiestr Dętych na stałe się wpisał w kalendarz wydarzeń kulturalnych na Kujawach. Najprawdopodobniej kolejnej edycji już nie będzie, gdyż nie chcą tego urzędnicy w starostwie powiatowym. Relacje koalicji rządzącej miastem Inowrocławiem a  samorządowcami kierującymi powiatem inowrocławskim zawsze należały do trudnych, w ostatnim czasie można zauważyć, że konflikt się zaognia. Być może przyczyną tego są zbliżające się wybory samorządowe.

 

W czasie poniedziałkowego posiedzenia Rady Miejskiej Inowrocławia wielu radnych interpelowało do prezydenta, aby podjął interwencje w związku z działaniami starostwa, które wycofuje się ze wspierania wielu ważnych imprez kulturalnych i sportowych.

 

- Informacja o wycofaniu się starostwa z Inowrocławskiego Festiwalu Orkiestr Dętych mocno mnie zaskoczyła – mówił w czasie obrad prezydent miasta Inowrocław Ryszard Brejza, który w dość długim wystąpieniu nie krył oburzenia  postępowaniem powiatu.

 

- To druga strona wycofuje się ze współpracy z nami – zdecydowanie podkreślał prezydent – My ten festiwal uratowaliśmy kilka lat temu – dodaje.

 

Zagrożone ma być także corocznie organizowane w Inowrocławiu forum ratownictwa oraz inne imprezy o których informowali radni.

 

- Starostwo na sport przekazało przez 3 lata 90 tys. zł. My w tym czasie wydaliśmy około miliona złotych, po 300 tys. zł rocznie. Jeżeli 10 razy więcej przekazuje miasto na sport dzieci i młodzieży, to nasze działania spotykają się z akceptacją mieszkańców Inowrocławia. Z drugiej strony mamy jednak uczucie takiego niedosytu, tu podzielamy odczucia mieszkańców Inowrocławia, ale również tych z Pakości, Kruszwicy, Rojewa, z innych mniejszych miejscowości z naszego powiatu – artykułował włodarz Inowrocławia. Dawał on także do zrozumienia, że podział kompetencji przy zarządzaniu miastem na Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe  nie służy rozwojowi, dając przykład przy tym miast większych w naszym województwie, które z racji posiadania praw powiatu takich problemów nie mają – Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Włocławek. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu