Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2014 16:17

Położone blisko siebie szpitale w Mogilnie i Strzelnie konkurują ze sobą, przez co w szczególności pierwszy ze szpitali ma problem z utrzymaniem rentowności. Radni powiatu mogileńskiego coraz częściej rozważają możliwość zlikwidowania placówki w Strzelnie, co nie podoba się władzom tej gminy, które podjęły inicjatywę odłączenia się od tego powiatu. Poseł Tomasz Latos uważa, że szpital w Strzelnie można uratować, co należało by zrobić w trosce o pacjenta.

 

O inicjatywie odłączenia gminy Strzelno z powiatu mogileńskiego pisaliśmy kilka dni temu - www.portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/3180-powiat-inowroclawski-moze-sie-powiekszyc

 

- Uważam, że źle się stanie jeżeli  pacjenci będą musieli ze Strzelna jeździć do szpitala w Mogilnie. Jest to spora droga, w szczególności w takich warunkach atmosferycznych jak dzisiaj – powiedział nam przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos z PiS -  Szpitale mogły by się podzielić zadaniami. Nawet jeżeli szpital w Strzelnie funkcjonował by w bardziej ograniczonej formie niż obecnie.

 

Podobny pogląd mają związkowcy z NSZZ Solidarność, którzy 30 stycznia planują się spotkać z wojewodą i porozmawiać o sytuacji ochrony zdrowia w regionie. Jednym z poruszonych tematów ma być kwestia szpitala w Strzelnie. Związkowcy nie wykluczają podjęcia w lutym akcji protestacyjnych, jeżeli rozmowy nie przyniosą spodziewanych efektów. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu