Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2014 16:17

Położone blisko siebie szpitale w Mogilnie i Strzelnie konkurują ze sobą, przez co w szczególności pierwszy ze szpitali ma problem z utrzymaniem rentowności. Radni powiatu mogileńskiego coraz częściej rozważają możliwość zlikwidowania placówki w Strzelnie, co nie podoba się władzom tej gminy, które podjęły inicjatywę odłączenia się od tego powiatu. Poseł Tomasz Latos uważa, że szpital w Strzelnie można uratować, co należało by zrobić w trosce o pacjenta.

 

O inicjatywie odłączenia gminy Strzelno z powiatu mogileńskiego pisaliśmy kilka dni temu - www.portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/3180-powiat-inowroclawski-moze-sie-powiekszyc

 

- Uważam, że źle się stanie jeżeli  pacjenci będą musieli ze Strzelna jeździć do szpitala w Mogilnie. Jest to spora droga, w szczególności w takich warunkach atmosferycznych jak dzisiaj – powiedział nam przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos z PiS -  Szpitale mogły by się podzielić zadaniami. Nawet jeżeli szpital w Strzelnie funkcjonował by w bardziej ograniczonej formie niż obecnie.

 

Podobny pogląd mają związkowcy z NSZZ Solidarność, którzy 30 stycznia planują się spotkać z wojewodą i porozmawiać o sytuacji ochrony zdrowia w regionie. Jednym z poruszonych tematów ma być kwestia szpitala w Strzelnie. Związkowcy nie wykluczają podjęcia w lutym akcji protestacyjnych, jeżeli rozmowy nie przyniosą spodziewanych efektów. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu