Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na egzaminy w Inowrocławiu

Sejmik wyraził zgodę na egzaminy w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 wrzesień 2013 20:12

Na poniedziałkowym posiedzeniu Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdecydował, że w Inowrocławiu powstanie filia bydgoskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Umożliwi to przeprowadzanie egzaminów na kategorie A i B bez konieczności jeżdżenia do Bydgoszczy lub Torunia.

W praktyce doprowadzi to także do tego, że inowrocławianie oraz mieszkańcy okolicznych gmin będą mogli realizować także kursy w Inowrocławiu. Wiązać się powinno to z obniżeniem cen szkoleń, gdyż znikną koszty związane z przejazdem do większych ośrodków miejskich.

 

Uruchomienie filii było możliwe dzięki nowelizacji ustawy autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej. Duży wkład w uchwalenie nowego prawa włożył inowrocławski poseł Krzysztof Brejza.

 

Na otwarciu filii w Inowrocławiu skorzystają także bydgoszczanie, z powodu zmniejszenia natężenia ruchu w ich mieście. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.