Jesteś tutaj: HomeInowrocławSejmik wyraził zgodę na egzaminy w Inowrocławiu

Sejmik wyraził zgodę na egzaminy w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 24 wrzesień 2013 20:12

Na poniedziałkowym posiedzeniu Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdecydował, że w Inowrocławiu powstanie filia bydgoskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Umożliwi to przeprowadzanie egzaminów na kategorie A i B bez konieczności jeżdżenia do Bydgoszczy lub Torunia.

W praktyce doprowadzi to także do tego, że inowrocławianie oraz mieszkańcy okolicznych gmin będą mogli realizować także kursy w Inowrocławiu. Wiązać się powinno to z obniżeniem cen szkoleń, gdyż znikną koszty związane z przejazdem do większych ośrodków miejskich.

 

Uruchomienie filii było możliwe dzięki nowelizacji ustawy autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej. Duży wkład w uchwalenie nowego prawa włożył inowrocławski poseł Krzysztof Brejza.

 

Na otwarciu filii w Inowrocławiu skorzystają także bydgoszczanie, z powodu zmniejszenia natężenia ruchu w ich mieście. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas