Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławscy ratownicy medyczni jadą do środkowej Afryki szkolić personel

Inowrocławscy ratownicy medyczni jadą do środkowej Afryki szkolić personel

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 luty 2021 12:39
Inowrocławscy ratownicy medyczni jadą do środkowej Afryki szkolić personel Fot: UM Inowrocław

Dominik Chmiel i Marek Mirzejewski pracują w Inowrocławiu jako ratownicy medyczni, przy wsparciu Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżają na misję do Monasco w Republice Środkowejafryki, zaliczanej przez ONZ do najuboższych krajów świata. Inowrocławianie będą szkolić miejscowych w zakresie niesienia pomocy innym.

W Monasco będą pracować w lokalnej lecznicy oraz szkolić personel w zakresie anatomii, fizjologii, patofizjologii oraz udzielania pierwszej pomocy. Inowrocławianie chcieliby też zorganizować szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców. Przed wylotem spotkali się z prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą.

 

- Inowrocław może być dumny z tak zdolnych i pełnych pasji, poświęcenia oraz zaangażowania mieszkańców. Trzymam kciuki za realizację Waszej misji oraz bezpieczny powrót – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

 

W rejonie Monasco jeszcze nie tak dawno mieszkańcy mieszali w dżungli, stąd też dopiero zapoznają się z cywilizacją.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu