Jesteś tutaj: HomeInowrocławRada Etyki Mediów w temacie relacjonowania inowrocławskiej tragedii: TVP odpowiedzialne za podział Polaków

Rada Etyki Mediów w temacie relacjonowania inowrocławskiej tragedii: TVP odpowiedzialne za podział Polaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 17 luty 2021 00:15

W ubiegłym tygodniu podnieśliśmy sposób w jaki portal TVP Info informował o tragedii w Turzanach pod Inowrocławiem, gdzie lecząca się psychiatrycznie 37-latka zabiła swoich synów – 3-latka i 5-latka. Redakcja sprawę pokazywała w taki sposób, aby utożsamić ją politycznie ze Strajkiem Kobiet. Okazuje się, że skargi w tej sprawie skierowano również do Rady Etyki Mediów, która potwierdziła naruszenie standardów dziennikarskich.

Opis tragedii z Turzan został uzupełniony o zamazane zdjęcie 37-latki pobrane z Facebook-a, na którym znajdowała się charakterystyczna dla Strajku Kobiet nakładka ,,Wybór nie zakaz”.

 

 

Opierając się o wpis portalu TVP Info działaczka pro life Kaja Godek, postanowiła skomentować tragedię słowami ,,aborcja w pigułce”. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że kobieta próbowała popełnić samobójstwo.

 

Zdaniem REM intencją tworzących te informacje był atak na działania polityczne i na osoby, z którymi TVP Info się nie zgadza. Stąd celowe skojarzenia: Matka wspiera Strajk Kobiet i zabija swoje dzieci – czytamy w stanowisku Rady Etyki Mediów - TVP protestuje przeciwko wiązaniu zabójcy prezydenta Gdańska z jej kampanią przeciwko Pawłowi Adamowiczowi, ale w tym przypadku tworzy analogiczne powiązania. Nie da się jednak, tuż po tragicznym zdarzeniu, wykazać związku między poparciem Katarzyny W. dla Strajku Kobiet a „zabiciem synków nożem”, jak podaje portal TVP Info. I nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie na to szansa, skoro kobieta leczyła się psychicznie i w związku z tym jej procesu sądowego może nie być. Natomiast skojarzenie dzieciobójczyni ze Strajkiem Kobiet, celowo stworzone przez TVP Info, pozostanie.

 

Rada Etyki Mediów stwierdza - Złamana została także zasada obiektywizmu, czyli przedstawiania rzeczywistości niezależnie od swojego punktu widzenia. Ten punkt widzenia w TVP określany jest przez jej prezesa jako „pluralistyczny”, czyli równoważący inne media, krytyczne wobec rządu. To nie tylko odwrócenie znaczenie słowa „pluralizm” ale i naigrywanie się z inteligencji telewidzów. Telewizja publiczna utrzymywana jest (abonament rtv) wnoszonej przezna który składają się wszyscy podatnicy. Dlatego nie Przeciwnie, zgodnie z ustawą o radiofonii i "pluralizmu, bezstronności, wyważewielokrotnie przypominała w swoich stanowiskach.Podzielamy Pani opinię o odpowiedzialności TVP za ppozostaje odwoływanie się do opinii publicznej za pośrednictwem jeszcze wolnych mediów,ponieważ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, konstytucyjnie zobowiązana do kontroli mediów publicznych, od dawna W imieniu Rady Etyki MediówAndrzej Krajewski Członek REM Telewizja publiczna utrzymywana jest bowiem ze środków publicznych czyli opłaty wnoszonej przez posiadaczy radioodbiorników i telewizorna który składają się wszyscy podatnicy. Dlatego nie może być telewizją prozgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, TVP jest prawnie zobowiązana do pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności” (art.21), o czym Rada Etyki Mediów w swoich stanowiskach.

 

REM wyraża również konkluzję, iż TVP jest odpowiedzialne za podział Polaków.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu