Jesteś tutaj: HomeInowrocławPowiat inowrocławski staje się jednym z wojewódzkich zwiastunów trzeciej fali COVID-19

Powiat inowrocławski staje się jednym z wojewódzkich zwiastunów trzeciej fali COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 luty 2021 12:28

Dzisiaj minister zdrowia wprost powiedział, że mamy już do czynienia z trzecią falą COVID-19. Jeszcze dwa tygodnie temu powiat inowrocławski był stawiany jako ten teren w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie sytuacja epidemiczna była jedną z najlepszych. Ostatnie dni ten trend już niestety odwracają.

Przed dwoma tygodniami na średnia 7-dniowa na 100 tys. mieszkańców w powiecie inowrocławskim wynosiła 15 zakażeń, co było na równi ze średnią krajową (kujawsko-pomorskie znajduje się od dawna powyżej tej średniej). W poniedziałek nasz raport wskazał już wzrost do 20. Dzisiaj – zaledwie 5 dni po tym raporcie mamy już przekroczone ponad 26 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – tymczasem średnia dla województwa wzrosła z 21 do 23. Oznacza to, że powiat inowrocławski, który do tej pory obniżał średni wynik kujawsko-pomorskiego, już zaczyna go zawyżać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu