Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkańcy Sławęcinka chcą drogi rowerowej do Inowrocławia

Mieszkańcy Sławęcinka chcą drogi rowerowej do Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 październik 2020 11:19

Sławęcinek to miejscowość położona na północ od Inowrocławia, gdzie znajduje się węzeł obwodnicy Inowrocławia, z którego zjeżdżają śladem dawnej drogi krajowej nr 25 (obecnie droga ma status drogi wojewódzkiej) pojazdy przyjeżdżające od strony Bydgoszczy i Złotnik Kujawskim. Zdaniem mieszkańców Sławęcinka jest to dość ruchliwa droga, dlatego chcą poprawy bezpieczeństwa rowerzystów.

Obradujące we wrześniu zebranie sołeckie przyjęło uchwałę, w której wnoszą o budowę ściek pieszo-rowerowej ze Sławęcinka do Inowrocławia – Nadmieniamy, że przy drodze było wiele wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, w tym śmiertelnych – czytamy w uchwale.

 

Zebranie sołeckie swój apel przekazało do starosty inowrocławskiej, ta natomiast z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z drogą wojewódzką, skierowała sprawę do rozpatrzenia na drodze petycji do Zarządu Województwa. Władze województwa powinny się do sprawy odnieść w ciągu 3 miesięcy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu