Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu

Przez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 07 październik 2020 16:28
Przez Inowrocław przejechały ciągniki – w ramach protestu Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

Dzisiaj w całej Polsce odbywały się protesty rolników, którzy wyrażali swoją dezaprobatę dla uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która w praktyce uniemożliwi dalsze prowadzenie działalności hodowcom zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego. Protesty w różnych miejscach kraju były inne – przez Inowrocław odbył się głośny przejazd ciągników.

Rolnicy wyruszyli z Gniewkowa, skąd udali się do Inowrocławia, przejeżdżając jego głównymi ulicami. Na drzwiach biura senatorskiego Krzysztofa Brejzy wywiesili petycję – obecnie bowiem ustawa jest procedowana w Senacie. W przyszłym tygodniu planowana jest duża manifestacja rolników z całej Polski w Warszawie.

 

Materiał Ki24.info:

 

Zdaniem rolników w praktyce stracą oni rynki w Izraelu i krajach arabskich, gdzie polska żywność przez lata budowała sobie dobrą markę.

 

Tak wyglądał dzisiejszy protest w Bydgoszczy: Rolnicy przywieźli dla posłów na taczkach obornik

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu