Jesteś tutaj: HomeInowrocławMaseczki nie zawsze trafiają do kosza. Inowrocław apeluje

Maseczki nie zawsze trafiają do kosza. Inowrocław apeluje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 06 październik 2020 14:51
Maseczki nie zawsze trafiają do kosza. Inowrocław apeluje Fot: UM Inowrocław

Od kilku miesięcy maseczki ochronne towarzyszą naszemu codziennemu życiu, stają się jednak też coraz częstszym odpadem zanieczyszczającym przestrzeń publiczną, w tym tereny zielone. Stąd też warto przypominać, że zużyte maseczki powinny być wyrzucane do koszy. Jest to również ważne w kwestii zapobiegania w rozpowszechnianiu się koronawirusa.

Apelujemy o niezanieczyszczanie terenów zielonych i wyrzucanie zużytych środków ochrony osobistej do odpowiednich koszy, co pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – apeluje Urząd Miasta Inowrocławia.

Zużyte maseczki lub jednorazowe rękawiczki należy wyrzucać jako odpady zmieszane.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu