Jesteś tutaj: HomeInowrocław Prezydent uzyskał absolutorium

Prezydent uzyskał absolutorium

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 maj 2013 18:42

Dzisiaj Rada Miejska w Inowrocławiu oceniała wykonanie budżetu na rok ubiegły przez prezydenta Ryszarda Brejzę. Wynik tego głosowania był jednak już przed sesją do przewidzenia, w ostatecznym głosowaniu poparcie dla prezydenta było bardzo zdecydowane.

Wcześniej pozytywnie o wykonaniu budżetu na rok 2012 wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Inowrocławia. W dzisiejszym głosowaniu pozytywnie o polityce budżetowej prezydenta Brejzy wypowiedziało się 14 radnych, przeciw było tylko 4.

 

Praktycznie założenia budżetowe udało się zrealizować w stu procentach. Pojawiają się różnego rodzaju problemy, ale staramy się je jako miasto skutecznie rozwiązywać – komentuje tę decyzje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota.

 

Opozycja wyraziła postulat, aby z granic miasta wyłączyć Solanki, gdyż uważają, że prezydent wraz ze swoimi współpracownikami dba tylko o tę część miasta, zapominając o reszcie miasta.

 

Park Solankowy służy wszystkim mieszkańcom Inowrocławia. Są to miejsca pracy, gdzie pieniądze pozostawiają ludzie z zewnątrz – kwituje te zarzuty Szota –  Władze dbają o równomierny rozwój całego miasta. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • AFP: Covid-19 zabił jak dotąd ponad 2 mln osób, zakaziło się ponad 94 mln

    Od początku pandemii koronawirusem na całym świecie wykryto ponad 94 450 660 zakażeń, Covid-19 zabił ponad 2 022 740 osób - podaje w niedzielę AFP, w oparciu o oficjalne statystyki poszczególnych krajów i dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

    Etykiety: covid19
  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP

Wiadomości z regionu