Jesteś tutaj: HomeInowrocławRodzina receptą na kryzys

Rodzina receptą na kryzys

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 26 maj 2013 20:14

Kilkuset mieszkańców Inowrocławia wyszło w niedziele na ulice, aby zamanifestować przywiązanie dla wartości rodzinnych oraz wyrazić zdecydowane poparcie dla ochrony życia od poczęcia do momentu śmierci.

Rodzina receptą na kryzys – to jedno z haseł jakie pojawiło się na marszu. W ten sposób próbowano zwrócić uwagę rządzących na to, że rodziny nie mogą liczyć zbytnio na ochronę ze strony państwa mimo, że  to rozwój rodzin może uratować Polskę przed katastrofą demograficzną, która przełoży się także negatywnie na system ubezpieczeń społecznych.

 

Życie jest piękne – głosiło inne z haseł. Uczestniczy marszu wyrazili poparcie dla pełnej ochrony życia, od poczęcia aż do momentu naturalnej śmierci. Sprzeciwiano się także różnego rodzaju ideologią, które są zagrożeniem dla instytucji rodziny.

 

Problemem dzisiejszych rodzin w Polsce jest jednak ekonomia. Z tego powodu w szczególności ludzie młodzi boją się zakładać rodziny i rodzić dzieci, gdyż nie mają pewności  jutra. Ten problem w szczególności dotyka Inowrocław, gdzie więcej niż co piąta osoba nie może znaleźć pracy.

Marsz był pełen radości. Rozpoczął się pod pomnikiem patronki Inowrocławia św. królowej Jadwigi. Zakończył zaś w Parku Solankowym, gdzie zorganizowano festyn z okazji obchodzonego w tym dniu – Dnia Matki.

 

W manifestacji udział wzięły całe rodziny, także najmłodsi, których rodzice zabrali jeszcze w wózkach. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu