Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław stawia na szkolnictwo zawodowe

Inowrocław stawia na szkolnictwo zawodowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 31 maj 2013 12:27

We wtorek w inowrocławskiej hali widowiskowo-sportowej odbyła się ,,Giełda promocji szkolnictwa zawodowego”, której inicjatorami byli lokalni przedsiębiorcy.

Giełda była adresowana do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy podejmować będą decyzje odnośnie swojej przyszłości oraz uczniów zawodówek i techników, którzy dzielili się ze swoimi młodszymi kolegami doświadczeniami z nauki.

 

W targach udział wzięły firmy z branż: poligraficznej, metalurgicznej i budowlanej. Zabrakło już jednak prezentacji szkół ponad gimnazjalnych, które zbojkotowały to wydarzenie. Placówki edukacyjne na tym szczeblu podlegają pod starostwo powiatowe, które nie żyje z miastem w najlepszych relacjach.

 

Prezydent Ryszard Brejza liczy, że lepsza współpraca przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi, może pomóc wyjść miastu i powiatowi z dość wysokiego poziomu bezrobocia.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu