Jesteś tutaj: HomeInowrocławBieg Piastowski z Inowrocławia do Kruszwicy

Bieg Piastowski z Inowrocławia do Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 13 kwiecień 2013 16:15

Za niespełna miesiąc 11 maja 2013 roku wyruszy V edycja Biegu Piastowskiego pod patronatem prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzego Skuchy. Reaktywowana idea Biegów Szlakiem Piastowskim zdobywa coraz większą popularność w środowisku maratończyków.

Trasa tego pól maratonu liczy 21,097 km i w większości przebiega na drodze asfaltowej. Bieg wyruszy z rynku w Kruszwicy, na jego trasie znajdują się wsie                Szarlej i Łojewo. Metę przewidziano w Inowrocławiu.

 

Elektroniczna rejestracja zawodników potrwa do 4 maja na stronie www.biegpiastowski.pl – opłata startowa wynosi 50 zł. W dniu startu podniesiona zostanie do 90 zł. Zawodnicy zamieszkali w Inowrocławiu i Kruszwicy powyżej 60 roku życia są zwolnieni z opłat. Mieszkańcy innych części kraju mogą liczyć na zwolnienie jeżeli ukończyli 70 lat.

 

Na chwilę obecną udział w zawodach zgłosiło ponad 360 zawodników.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu