Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław uczci ofiary zbrodni katyńskiej

Inowrocław uczci ofiary zbrodni katyńskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 10 kwiecień 2013 11:45

W kwietniu 1943 roku Niemcy opublikowali informację o odkryciu w Rosji masowych grobów polskich oficerów. Decyzją Sejmu z 2007 roku, dzień 13 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

 

Inowrocławskie uroczystości odbędą się dzisiaj w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego. W czasie uroczystej mszy hołd zostanie także tym, którzy trzy lata temu zginęli w Smoleńsku, udając się na uroczystości poświęcone ofiarom Katynia.

 

Kolejna część uroczystości odbędzie się przed kościołem, gdzie 13 kwietnia 2010 poświęcono Dąb Katyński. Warto pamiętać, że w Katyniu zginęło także wiele osób związanych z Inowrocławiem i okolicami.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu