Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław: Oszuści zbierają pieniądze na karetki

Inowrocław: Oszuści zbierają pieniądze na karetki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 08 kwiecień 2013 15:15

Inowrocławianie w ostatnim czasie otrzymywać mogą listy, w których Urząd Wojewódzki ma informować o zbiórce pieniędzy na zakup nowych karetek. Urząd Wojewódzki informuje jednak, że ze z tą zbiórką nie ma nic do czynienia i ostrzega mieszkańców przed oszustami.

Inowrocławskie pogotowie dysponuje małą liczbą karetek, niektóre z nich mają już po 8 lat i nawet 600 tys. kilometrów przebiegu, są więc mocno wyeksploatowane. Sprawa jest poważna, ponieważ ratownicy nie mogą pozwolić sobie na sytuację, w której karetka jadąca np. do ofiar wypadku czy chorego dziecka uległa awarii – piszą oszuści do mieszkańców Inowrocławia – Jako Urząd Wojewódzki jesteśmy w stanie zaoferować 70% sumy, która pokryłaby koszt jednego ambulansu – czytamy dalej.

 

W liście pojawia się numer konta na który należy wpłacać datki oraz jest przygotowany także druk przelewowy za pomocą którego można dokonać wpłaty w placówce pocztowej.

 

Urząd Wojewódzki wyjaśnia - informujemy, że Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy nigdy nie prowadził zbiórki pieniężnej na sfinansowanie karetki pogotowia. O sprawie powiadomione zostały już organy ścigania,

 

Warto zwrócić także uwagę, że rachunki bankowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego prowadzone są przez Narodowy Bank Polski, a nie prywatny podmiot, jak w przypadku tej domniemanej zbiórki.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu