Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy nowa galeria handlowa zabije centrum miasta?

Czy nowa galeria handlowa zabije centrum miasta?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 07 kwiecień 2013 20:09

Ruch Nowy Inowrocław ma obawy, że otwarcie Galerii Solnej doprowadzi do obumarcia handlu w na inowrocławskiej starówce. . Nastąpi znaczący wzrost pustych sklepów, które będą straszyć – przewiduje Marcin Wroński.

 

Za przykład obumierających starówek Wroński podaje Bydgoszcz i Włocławek - Nastąpi znaczący wzrost pustych sklepów, które będą straszyć. Pokazują to przykłady innych miast, w których powstały galerie handlowe wcześniej. Przykładem może być Bydgoszcz i takie ulice jak Długa, czy ul. 3-go Maja we Włocławku, które kiedyś były głównymi miejscami handlu i usług, a dziś wyglądają jakby była tam jakaś wojna – obawia się Nowy Inowrocław.

 

W centrum Bydgoszczy nie brakuje zabitych dechami okien i ogłoszeń wynajmu lokali. Mijają miesiące, a budynki nadal są na wynajem. W przypadku stolicy województwa kujawsko-pomorskiego największą przeszkodą dla rozwoju handlu w centrum jest brak miejsc parkingowych – Markety przyciągają klientów parkingami, w centrum jest jednak problem z zaparkowaniem samochodu – wyjaśnia bydgoski radny Stefan Pastuszewski. Na problemy z miejscami parkingowymi w centrum swojego miasta coraz częściej narzekają także inowrocławianie. Sprawia to, że obawy Nowego Inowrocławia mogą być uzasadnione.

 

 

Nie jesteśmy przeciwko galerii, ponieważ taki jest obecnie model handlu, ale martwimy się, że centrum miasta będzie straszyć mieszkańców i gości – wyjaśnia Marcin Wroński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu