Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent zaprasza premiera do Inowrocławia

Prezydent zaprasza premiera do Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2013 23:18

Przed tygodniem pisaliśmy o planach szefa rządu Donalda Tuska, który planuje objechać Polskę, w celu porozmawiania z mieszkańcami o najbardziej racjonalnym wydatkowaniu środków unijnych. Prezydent Ryszard Brejza wystosował w tej sprawie list otwarty licząc, że premier przyjedzie do Inowrocławia.

 

W związku z wyrażonym przez Pana Premiera pragnieniem odwiedzenia w najbliższym czasie różnych miast i gmin w Polsce oraz skonsultowanie zadań jakie mają być realizowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w imieniu mieszkańców Inowrocławia oraz własnym, ośmielam się serdecznie zaprosić Pana Premiera do odwiedzenia naszego miasta. Wynegocjowanie kwoty 105,8 mld euro (400 mld zł) na wsparcie dla Polski jest niewątpliwym sukcesem, tym bardziej, że przypada na okres kryzysu i poszukiwania oszczędności – czytamy w liście otwartym prezydenta Inowrocławia do premiera Donalda Tuska.

 

Brakuje nam możliwości usprawnienia zarządzania miastem poprzez przywrócenie jemu charakteru miasta wydzielonego z powiatu ziemskiego (powiatu grodzkiego) a przede wszystkim obwodnicy oraz połączenia drogą dwujezdniową z najbliższymi trasami ekspresowymi/ autostradami – w Toruniu i w Gnieźnie. Obwodnica wpisana jest w harmonogramie realizacji zadań przez GDDKiApo 2014 r. Zakończyły się właśnie prace dokumentacyjne uzyskaniem zezwolenia na jej realizację. Niepokojąco brzmią dla nas informacje dochodzące z Ministerstwa Transportu o planie jej usunięcia. W porozumieniu z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego powstaje koncepcja budowy drugiej jezdni wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 15 z Inowrocławia do Torunia. Mogłaby być ona zbudowana za zgodą rządu w ramach tzw. kontraktu wojewódzkiego – czytamy w dalszej części listu.

 

Czy Inowrocław znajdzie się na trasie przejazdu premiera Tuska pokaże czas. Jak zapowiada szef kujawsko-pomorskiego PO, poseł Tomasz Lenz premier na pewno dotrze do Bydgoszczy i Torunia.

 


Chcielibyśmy poinformować naszych czytelników, że o liście otwartym dowiedzieliśmy się z innych mediów. Zauważamy jakiś opór po stronie służb prasowych Urzędu Miejskiego w komunikacji z naszym portalem. Szerzej jutro na naszych łamach.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu