Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Inowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 kwiecień 2016 08:42

W lutym prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił o dużych planach inwestycyjnych przy wsparciu funduszy unijnych, które mają zwiększyć mobilność w rejonie dworca PKP. Inwestycje rozpoczną się jednak dopiero wtedy, gdy PKP przekaże część swoich gruntów. Inowrocławski ratusz jest jednak w tej kwestii dobrej myśli.

W ramach przygotowywanego projektu BiT City II przy ulicy Magazynowej, która łączy drogę krajową nr 25 (wylotówka na Bydgoszcz) z ważniejszą arterią miasta ulicą im. prezydenta Gabriela Narutowicza, powstać ma parking, który służyć ma głównie obsłudze dworca PKP. Plac znajdujący się przy dworcu jest dość mały, stąd też nie jest wstanie pomieścić zbyt dużej liczby pojazdów. Ulica Magazynowa znajduje się jednak za torami, stąd też koncepcja inwestycyjna zakłada budowę tunelu podziemnego.

 

Realizacja tej inwestycji ruszyć będzie mogła jednak dopiero po przyznaniu dofinansowania przez Urząd Marszałkowski oraz przejęcia od PKP części gruntów.

 

W tym tygodniu w sali sesyjnej inowrocławskiego ratusza odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami ulicy Magazynowej. Mieszkańcy głównie pytali o kwestię modernizacji ujęć wody przy okazji przebudowy ulicy Magazynowej. Prezydent jednoznacznie zapewnił, że wszystko to zostanie wykonane. Inwestycja ruszy jednak dopiero, gdy dojdzie do porozumienia z PKP. Brejza liczy, że uda się je osiągnąć jeszcze w tym roku. Zakończenie całości inwestycji planuje się do 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu