Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Inowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 kwiecień 2016 08:42

W lutym prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił o dużych planach inwestycyjnych przy wsparciu funduszy unijnych, które mają zwiększyć mobilność w rejonie dworca PKP. Inwestycje rozpoczną się jednak dopiero wtedy, gdy PKP przekaże część swoich gruntów. Inowrocławski ratusz jest jednak w tej kwestii dobrej myśli.

W ramach przygotowywanego projektu BiT City II przy ulicy Magazynowej, która łączy drogę krajową nr 25 (wylotówka na Bydgoszcz) z ważniejszą arterią miasta ulicą im. prezydenta Gabriela Narutowicza, powstać ma parking, który służyć ma głównie obsłudze dworca PKP. Plac znajdujący się przy dworcu jest dość mały, stąd też nie jest wstanie pomieścić zbyt dużej liczby pojazdów. Ulica Magazynowa znajduje się jednak za torami, stąd też koncepcja inwestycyjna zakłada budowę tunelu podziemnego.

 

Realizacja tej inwestycji ruszyć będzie mogła jednak dopiero po przyznaniu dofinansowania przez Urząd Marszałkowski oraz przejęcia od PKP części gruntów.

 

W tym tygodniu w sali sesyjnej inowrocławskiego ratusza odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami ulicy Magazynowej. Mieszkańcy głównie pytali o kwestię modernizacji ujęć wody przy okazji przebudowy ulicy Magazynowej. Prezydent jednoznacznie zapewnił, że wszystko to zostanie wykonane. Inwestycja ruszy jednak dopiero, gdy dojdzie do porozumienia z PKP. Brejza liczy, że uda się je osiągnąć jeszcze w tym roku. Zakończenie całości inwestycji planuje się do 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas