Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Inowrocław liczy, że jeszcze w tym roku uda się przejąć grunty należące do PKP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 kwiecień 2016 08:42

W lutym prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza mówił o dużych planach inwestycyjnych przy wsparciu funduszy unijnych, które mają zwiększyć mobilność w rejonie dworca PKP. Inwestycje rozpoczną się jednak dopiero wtedy, gdy PKP przekaże część swoich gruntów. Inowrocławski ratusz jest jednak w tej kwestii dobrej myśli.

W ramach przygotowywanego projektu BiT City II przy ulicy Magazynowej, która łączy drogę krajową nr 25 (wylotówka na Bydgoszcz) z ważniejszą arterią miasta ulicą im. prezydenta Gabriela Narutowicza, powstać ma parking, który służyć ma głównie obsłudze dworca PKP. Plac znajdujący się przy dworcu jest dość mały, stąd też nie jest wstanie pomieścić zbyt dużej liczby pojazdów. Ulica Magazynowa znajduje się jednak za torami, stąd też koncepcja inwestycyjna zakłada budowę tunelu podziemnego.

 

Realizacja tej inwestycji ruszyć będzie mogła jednak dopiero po przyznaniu dofinansowania przez Urząd Marszałkowski oraz przejęcia od PKP części gruntów.

 

W tym tygodniu w sali sesyjnej inowrocławskiego ratusza odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami ulicy Magazynowej. Mieszkańcy głównie pytali o kwestię modernizacji ujęć wody przy okazji przebudowy ulicy Magazynowej. Prezydent jednoznacznie zapewnił, że wszystko to zostanie wykonane. Inwestycja ruszy jednak dopiero, gdy dojdzie do porozumienia z PKP. Brejza liczy, że uda się je osiągnąć jeszcze w tym roku. Zakończenie całości inwestycji planuje się do 2020 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas