Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent i opozycja na temat rynku pracy

Prezydent i opozycja na temat rynku pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 30 kwiecień 2016 21:57

Inowrocław jest miastem, które problem braku pracy dotyczył w ostatnich latach zawsze w sposób szczególny. Zdaniem prezydenta Ryszarda Brejzy przez te lata sytuacja zmieniła się diametralnie na korzyść. Szczyptę dziegciu dorzuca do tej oceny ruch Nowy Inowrocław, który uważa, że miasto nadal prowadzi błędną politykę opartą o skupianie się głównie na Parku Solankowym i walorach uzdrowiskowych miasta.

W ubiegłym tygodniu prezydent Ryszard Brejza wizytował Północną Strefę Gospodarczą miasta, gdzie przedsiębiorcy chwalili się budowanym zakładem high technology, w którym powstawać będą wielkogabarytowe telebimy LED.

 

- W mieście liczba bezrobotnych w ciągu ostatnich lat spadła z 9 tysięcy do 5. Jest to bardzo dobry trend, bardzo optymistyczny. Jeśli byliście państwo na targach pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, to przekonaliście się jak dużo kujawskich firm poszukuje ludzi do pracy – ocenia prezydent Ryszard Brejza. Ratusz przypomina, że jeszcze w 2002 roku bezrobocie w Inowrocławiu sięgało 30%. W Inowrocławiu mają być produkowane komponenty m.in. dla pociągów Pendolino i bydgoskiej PESA.

 

Właściciel powstającej Screen Led Radomir Doberstajn chwali się, że produkty jego firmy są obecne chociażby na wyścigach Formuły1.

 

Radny opozycji Marcin Wroński przypomina jednak, że cały czas mniej więcej co piąty inowrocławianin nie ma pracy - Mamy dwukrotnie większą stopę bezrobocia niż średnie bezrobocie w Polsce. Z drugiej strony przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem pracowników, którzy spełnialiby ich oczekiwania.

 

Zdaniem Wrońskiego wina jest wizja miasta obecnego włodarza - Zmianę kwalifikacji zawodowych nie zapewnią bezrobotnym tylko teoretyczne kursy i szkolenia. Każda nauka nowego zawodu musi być połączona z praktyką w przemyśle, który został w Inowrocławiu zmarginalizowany, kosztem utopijnej wizją 70-tysięcznego uzdrowiska!

 

Wroński wyraża pogląd, iż koncepcja miasta uzdrowiskowego pasuje bardziej do ośrodka mającego ok. 20 tys. mieszkańców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu