Jesteś tutaj: HomeEurowyboryTo będzie gorąca sobota w Bydgoszczy

To będzie gorąca sobota w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 10 maj 2019 16:29
To będzie gorąca sobota w Bydgoszczy Fot: Bogusław Białas

Policja na ten dzień mobilizuje się w sposób szczególny, wszystko wskazuje bowiem na to, że 11 maja będzie najciekawszym dniem całego miesiąca w Bydgoszczy, z powodu wielu odbywających się tego dnia wydarzeń, w szczególności tych budzących największe emocje, czyli politycznych. O godzinie 10 w Adrii rozpocząć ma się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

W konwencji udział weźmie premier rządu Mateusz Morawiecki i lider PiS-u Jarosław Kaczyński. Jak wynika z rejestru zgromadzeń, przed obiektem kina planowana jest pikieta przeciwników formacji rządowej. Protestować będą m.in. Obywatele RP oraz Komitet Obrony Demokracji.

 

O godzinie 13:00 ze skrzyżowania ulic Mostowej i Grodzkiej wyruszy Marsz Normalności, będący wyrazem sprzeciwu wobec rozpoczynającego się godzinę później na Wyspie Młyńskiej Marszu Równości. Oba wydarzenia wpisują dość mocno w trwającą kampanie wyborczą do Parlamentu Europejskiego, były bowiem przedmiotem konferencji prasowych kandydatów na europosłów. Zapewne polityków na nich nie zabraknie – Marsz Normalności organizuje komitet Konfederacji, natomiast swój udział w Marszu Równości zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Wiosny, zapewne pojawią się też kandydaci Koalicji Europejskiej, choć raczej zabraknie liderów jak Radosław Sikorski czy Janusz Zemke.

 

Oprócz wspomnianych wydarzeń politycznych jutro mamy m.in. Dywany Kwiatowe na Wyspie Młyńskiej, a także Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym. Policjanci będą jutro musieli także zabezpieczyć mecz Zawiszy z Mustangiem Ostaszewo w Fordonie, w sobotę rozpoczynają się też na zachód od Bydgoszczy targi ogrodnicze w Minikowie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy