Jesteś tutaj: HomeEurowyboryKaczyński: Kosma Złotowski musi znaleźć się w Parlamencie Europejskim

Kaczyński: Kosma Złotowski musi znaleźć się w Parlamencie Europejskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 11 maj 2019 12:49

Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami – mówił na bydgoskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości lider tej partii Jarosław Kaczyński, który zdecydowanie poparł kandydaturę lidera kujawsko-pomorskiej listy Kosmy Złotowskiego. Na konwencję do Bydgoszczy przyjechał również premier Mateusz Morawiecki.

 

Można powiedzieć, że była to konwencja pod jednego kandydata, europosła Kosmę Złotowskiego, którego zachwalał nie tylko prezes Kaczyński, ale również szef rządu.

 

W swoim przemówieniu prezes PiS opowiadał się za obroną polskiej waluty złotówki – Ta złotówka jest dzisiaj zagrożona, nasi konkurenci ustami Grzegorza Schetyny zapowiedzieli, że będą dążyli do wprowadzenia w Polsce euro. Zdaniem Kaczyńskiego jest to waluta korzystna głównie dla Niemiec i Holandii, ale w wielu państwach obywatelom przyniosła szkody.

 

- Żeby nie wprowadzano w Polsce programów wychowawczych, które będą degenerować, żeby istniało w Polsce prawo, aby istniała normalna rodzina – wyraził sprzeciw wobec podnoszonych w debacie postulatów – Żeby pary homoseksualne nie mogły eksperymentować na dzieciach, czyli ich adoptować.

 

Lider PiS wyraził swój sprzeciw wobec ostatnim atakom na Kościół i cytując prymasa Wyszyńskiego wzywał do jego obrony. Padło również nawiązanie do zablokowania przez europosła Kosmę Złotowskiego niekorzystnego dla polskich firm transportowych pakietu mobilności, który w kończącej się kadencji nie wszedł w życie - Ma on takie zalety, że on po prostu musi być w europarlamencie.

 

 

Polskość to jest normalność

- Żeby było normalnie, żeby po prostu w Polsce, to właśnie wtedy wszyscy Polacy doświadczają wzrostu gospodarczego, normalność to takie starania rządu, samorządu, żeby możliwie wszyscy czerpali ze wzrostu, tak jak przy naszych programach społecznych, rozwojowych – mówił premier Mateusz Morawiecki - Normalność to budowa wielkiego centrum komunikacyjnego w Polsce, a nie oparcie się, jak mówią liderzy opozycji, o wielkie centrum w Berlinie czy we Frankfurcie. To nie jest normalne.

 

Zdaniem szefa rządu normalność, to nie dać się zwariować - Nie dajmy się zwariować. Normalność to nie dać się zwariować. Czy normalne jest budowanie systemu podatkowego, który służy już lepiej zaawansowanym firmom zagranicznym, a nie małym średnim, które drapią pazurami, aby dostać się na rynek europejski.

 

- Polskość to jest normalność – puentował premier.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021