Jesteś tutaj: Home

Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 kwiecień 2019 18:14

Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

Oceny końcowe muszą być wystawione do końca kwietnia, dlatego dzisiaj Międzyszkolny Komitet Strajkowy wezwał dyrektorów szkół do pilnego zwołania rad pedagogicznych. Strajk pracowników oświaty trwa dalej, dzisiaj minął jego szesnasty dzień. Póki co nie zanosi się na szybkie osiągnięcie kompromisu strony rządowej i związkowej. We wtorek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie protestowali nauczyciele z całego kraju.

 

Matury powinny się rozpocząć po długim majowym weekendzie, czyli za niespełna dwa tygodnie. Ich organizacja jest znacznie trudniejsza niż w przypadku egzaminów gimnazjalnych, stąd też trudno powiedzieć, czy w przypadku gdyby strajk trwał dalej, uda się równie sprawnie przeprowadzić matury.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy