Jesteś tutaj: Home

Major Gładykowski odprowadzony na wieczną wartę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 sierpień 2018 17:32

Dzisiaj odbyły się uroczystości pogrzebowe mjr. Alojzego Gładykowskiego ps. ,,Głóg” i ,,Lampart”, uczestnika dwóch konspiracji antyniemieckiej i antysowieckiej, za którą był później represjonowany. Przez ostatnie lata był jednak wychowawcą kolejnych pokoleń w duchu patriotycznym jako prezes Koła Bydgoszcz Światowego Związku Armii Krajowej.

 

Mjr. Gładykowski starał się dbać o zachowanie pamięci swoich współtowarzyszy broni z oddziału ,,Świerki II”. W listopadzie, w Święto Niepodległości nie krył wzruszenia, gdy w Solcu Kujawskim odsłonięto im pomnik.

 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu przy al. Stefana Wyszyńskiego, stały się jednocześnie manifestacją patriotyzmu. Kondolencje rodzinie skierował za pośrednictwem wojewody premier Mateusz Morawiecki. Odczytano również list autorstwa szefa MON Mariusza Błaszczaka.

 

Obecnie nie dowierzali, iż na kolejnych uroczystościach patriotycznych zabraknie mjr. Alojzego Gładykowskiego. W sobotę obchodzić będziemy w Bydgoszczy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Bez mjr. Gładykowskiego zapewne poczujemy się nieco dziwnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy