Jesteś tutaj: Home

Będziemy bili kajakarski rekord Guinnessa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 sierpień 2018 16:10

W weekend 1 i 2 września odbędzie się nad Brdą II edycja Kayakmanii, imprezy która rok temu do Pieczysk przyciągnęła kajakarzy z całej Polski. Tegoroczna edycja będzie miała swoją bazę głównie w centrum Bydgoszczy, organizatorzy przewidują szereg atrakcji również dla bydgoszczan. Jedną z nich będzie próba organizacji największej na świecie parady kajaków, którą poprowadzi Aleksander Doba.

Dzisiaj prezydent Rafał Bruski, wraz z pomysłodawcą Kayakmanii Łukaszem Glińskim zapraszali bydgoszczan do aktywnego uczestnictwa w paradzie, aby na wodzie było nas jak najwięcej. Będzie to też oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa.

 

- Impreza ta ma spowodować nie tylko, że będzie o nas głośno, ale także żeby spędzić weekend, godzinę, może dwie w kajaku – zaprasza prezydent Rafał Bruski – Promujemy aktywny tryb życia i promujemy też Brdę.

 

Obecnie oficjalny rekord Guinnessa co do ilości kajaków wynosi 100 – Warto go pobić i konsekwencje, jeżeli znajdą się inni chętni, będziemy ten rekord pobijać wraz z mieszkańcami Bydgoszczy – dodaje prezydent.

 

-Bardzo się ciesze, że miasto stało się współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Będzie to druga edycja – mówił Łukasz Gliński, który zapowiedział, że organizatorzy zapewnią 100 biało-czerwonych kajaków na potrzeby parady, stąd też będziemy mogli wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa bezpłatnie. Wystarczą tylko nasze chęci. Bicie rekordu zaplanowane jest na sobotę 1 września, godzinę 17:00. Parada przepłynie na trasie z Wyspy Młyńskiej pod halę ,,Łuczniczka”.

 

Warto zarejestrować się już dzisiaj przez internet na stronie: www.rejestracja.kayakmania.pl

 

W sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej również koncert kwartetu Kuby Sienkiewicza.

 

Dużą atrakcją może być również szansa spotkania człowieka, który jako jedyny na świecie trzykrotnie przepłynął samotnie, kajakiem, Ocean Atlantycki, Aleksandra Dobę. Osoby, które brały udział w I edycji Kayakmanii w Pieczyskach, doskonale pamiętają z jaką życzliwością traktował wszystkich fanów Doba.

 

Więcej o atrakcjach Kayakmanii 2018 napiszemy w najbliższych dniach.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj