Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBędziemy bili kajakarski rekord Guinnessa

Będziemy bili kajakarski rekord Guinnessa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 sierpień 2018 16:10

W weekend 1 i 2 września odbędzie się nad Brdą II edycja Kayakmanii, imprezy która rok temu do Pieczysk przyciągnęła kajakarzy z całej Polski. Tegoroczna edycja będzie miała swoją bazę głównie w centrum Bydgoszczy, organizatorzy przewidują szereg atrakcji również dla bydgoszczan. Jedną z nich będzie próba organizacji największej na świecie parady kajaków, którą poprowadzi Aleksander Doba.

Dzisiaj prezydent Rafał Bruski, wraz z pomysłodawcą Kayakmanii Łukaszem Glińskim zapraszali bydgoszczan do aktywnego uczestnictwa w paradzie, aby na wodzie było nas jak najwięcej. Będzie to też oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa.

 

- Impreza ta ma spowodować nie tylko, że będzie o nas głośno, ale także żeby spędzić weekend, godzinę, może dwie w kajaku – zaprasza prezydent Rafał Bruski – Promujemy aktywny tryb życia i promujemy też Brdę.

 

Obecnie oficjalny rekord Guinnessa co do ilości kajaków wynosi 100 – Warto go pobić i konsekwencje, jeżeli znajdą się inni chętni, będziemy ten rekord pobijać wraz z mieszkańcami Bydgoszczy – dodaje prezydent.

 

-Bardzo się ciesze, że miasto stało się współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Będzie to druga edycja – mówił Łukasz Gliński, który zapowiedział, że organizatorzy zapewnią 100 biało-czerwonych kajaków na potrzeby parady, stąd też będziemy mogli wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa bezpłatnie. Wystarczą tylko nasze chęci. Bicie rekordu zaplanowane jest na sobotę 1 września, godzinę 17:00. Parada przepłynie na trasie z Wyspy Młyńskiej pod halę ,,Łuczniczka”.

 

Warto zarejestrować się już dzisiaj przez internet na stronie: www.rejestracja.kayakmania.pl

 

W sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej również koncert kwartetu Kuby Sienkiewicza.

 

Dużą atrakcją może być również szansa spotkania człowieka, który jako jedyny na świecie trzykrotnie przepłynął samotnie, kajakiem, Ocean Atlantycki, Aleksandra Dobę. Osoby, które brały udział w I edycji Kayakmanii w Pieczyskach, doskonale pamiętają z jaką życzliwością traktował wszystkich fanów Doba.

 

Więcej o atrakcjach Kayakmanii 2018 napiszemy w najbliższych dniach.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu