Jesteś tutaj: Home

Za nami kolejna parada wodniaków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 21:48
Za nami kolejna parada wodniaków Fot i video: Bogusław Białas

Trwa Ster na Bydgoszcz, można powiedzieć impreza wyjątkowa, choć w dużej mierze w tym zasługa malowniczej Bydgoszczy – miasto odwróconego ku rzece. Jak co roku nad Brdę przypłynęli wodniacy z różnych części kontynentu, aby wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. W Tym roku Ster spotkał się jednak z dość dużą konkurencją ze strony piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji.

Jednym z bardziej charakterystycznych punktów Steru na Bydgoszcz jest zawsze parada jednostek pływających, która rozpoczęła się po godzinie 17:00. Nie brakowało różnego rodzaju pomysłowych jednostek na Brdzie. Wzięli w niej udział również uczestnicy Bydgoskiej Masy Kajakowej, którzy wcześniej wypłynęli ze Smukały.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Ciekawie będzie również w niedziele – w południe rozpocznie się chociażby wyścig smoczych łodzi, który zawsze budzi duże emocje. O godzinie 15 rozpocznie się natomiast Wielki Wyścig Butelkowy, do którego drużyny reprezentujące coraz większą liczbę instytucji przygotowują na długo przed Sterem na Bydgoszcz.

 

Kapitanem tegorocznego Steru na Bydgoszcz jest Mariusz Koper, który dowodził wyprawą jachtu Katcharsis 2 dookoła Antarktydy.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj