Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tej ławce nie tylko usiądziesz, ale naładujesz również telefon

Na tej ławce nie tylko usiądziesz, ale naładujesz również telefon

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 czerwiec 2018 07:25

Przy ulicy Mostowej, na wysokości Skweru im. Leona Barciszewskiego stanęła pierwsza bydgoska ławka solarna. W swojej konstrukcji zawiera ogniwa słoneczne, dzięki czemu promienie słoneczne przetwarza w energie elektryczną.

Ławka wyposażona jest w gniazda USB, które pozwalają ładować podłączone do niej urządzenia mobilne. Bydgoszcz zakupiła na razie dwie takie ławki, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej na poziomie 85%, w ramach projektu Interreg Central Europe CitiEnGov: Miasta dla dobrego zarządzania energią. Koszt jednej ławki to 9,5 tys. zł.

 

Wbrew pozorom siadając na tej ławce nie usmażymy się. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta została ona skonstruowana z materiałów, które nagrzewają się wolniej niż metal.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu