Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa tej ławce nie tylko usiądziesz, ale naładujesz również telefon

Na tej ławce nie tylko usiądziesz, ale naładujesz również telefon

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 czerwiec 2018 07:25

Przy ulicy Mostowej, na wysokości Skweru im. Leona Barciszewskiego stanęła pierwsza bydgoska ławka solarna. W swojej konstrukcji zawiera ogniwa słoneczne, dzięki czemu promienie słoneczne przetwarza w energie elektryczną.

Ławka wyposażona jest w gniazda USB, które pozwalają ładować podłączone do niej urządzenia mobilne. Bydgoszcz zakupiła na razie dwie takie ławki, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej na poziomie 85%, w ramach projektu Interreg Central Europe CitiEnGov: Miasta dla dobrego zarządzania energią. Koszt jednej ławki to 9,5 tys. zł.

 

Wbrew pozorom siadając na tej ławce nie usmażymy się. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta została ona skonstruowana z materiałów, które nagrzewają się wolniej niż metal.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu