Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa nami kolejna parada wodniaków

Za nami kolejna parada wodniaków

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 czerwiec 2018 21:48
Za nami kolejna parada wodniaków Fot i video: Bogusław Białas

Trwa Ster na Bydgoszcz, można powiedzieć impreza wyjątkowa, choć w dużej mierze w tym zasługa malowniczej Bydgoszczy – miasto odwróconego ku rzece. Jak co roku nad Brdę przypłynęli wodniacy z różnych części kontynentu, aby wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. W Tym roku Ster spotkał się jednak z dość dużą konkurencją ze strony piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji.

Jednym z bardziej charakterystycznych punktów Steru na Bydgoszcz jest zawsze parada jednostek pływających, która rozpoczęła się po godzinie 17:00. Nie brakowało różnego rodzaju pomysłowych jednostek na Brdzie. Wzięli w niej udział również uczestnicy Bydgoskiej Masy Kajakowej, którzy wcześniej wypłynęli ze Smukały.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Ciekawie będzie również w niedziele – w południe rozpocznie się chociażby wyścig smoczych łodzi, który zawsze budzi duże emocje. O godzinie 15 rozpocznie się natomiast Wielki Wyścig Butelkowy, do którego drużyny reprezentujące coraz większą liczbę instytucji przygotowują na długo przed Sterem na Bydgoszcz.

 

Kapitanem tegorocznego Steru na Bydgoszcz jest Mariusz Koper, który dowodził wyprawą jachtu Katcharsis 2 dookoła Antarktydy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu