Jesteś tutaj: Home

Tadeusz Polkowski ,,Tadek” w swoim koncercie zaprezentował kawałek najnowszej historii Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 marzec 2018 12:14

W przeddzień przypadającego dzisiaj Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, w trakcie którego wystąpił krakowski raper ,,Tadek”, solista Opery Nova Adam Zaremba i Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Była to żywa lekcja historii.

Głównym bohaterem był Tadek, choć na wyjątkowość wydarzenia miał wpływ również poruszający śpiew Adama Zaremby, trudno byłoby również zbudować klimat bez akompaniamentu orkiestry wojskowej. Wszystkim zatem należą się brawa.

 

 

Takim przełomem w twórczości Tadeusza Polkowskiego było nagranie i opublikowanie w internecie piosenki o rotmistrzu (dzisiaj już pułkowniku) Witoldzie Pileckim. Tym utworem artysta miał duży wpływ na rozpropagowanie tego zapomnianego bohatera wśród Polaków. Piosenkę o Pileckim mogliśmy usłyszeć wczoraj. Tadek zaśpiewał również szereg swoich innych piosenek, które dedykowane były m.in. sanitariuszce ,,Ince” czy utwór dedykowany wszystkim Żołnierzom Niezłomnym.

 

Pomiędzy piosenkami raper opowiadał o historii Polski, a także uczulał publiczność na takie sprawy jak chociażby patriotyzm gospodarczy. Przypominał, że kupując produkty wyprodukowane w naszym kraju, przez polskie firmy, przyczyniamy się do budowania silnej polskiej gospodarki.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy już po raz 8-my.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja